1163 zápasů a 8 titulů! Extraligový rekordman Kratěna ukončil kariéru

Foto: hcskoda.cz

Plzeňský útočník Ondřej Kratěna se loučí, ve 42 letech se rozhodl ukončit bohatou hráčskou kariéru! „Už nastal čas skončit. Ale hrozně jsem si život hokejisty užil, hokej pořád miluju a bylo to krásné,“ prozrazuje v rozhovoru pro web hcskoda.cz odchovanec olomouckého hokeje.

HokejkaTV

Na kontě má úctyhodných 1163 extraligových startů, za tu dobu nasbíral neméně skvělých 780 bodů za 340 branek a 440 nahrávek. Kromě mateřské Olomouce hrál také za Vsetín či Spartu v dobách jejich slávy a posledních osm let strávil v Plzni.

Kratěna získal neuvěřitelných 17 medailí

Hned rekordních osmkrát slavil zisk titulu. Třikrát s Valachy, čtyřikrát s Pražany a jednou se západočeským klubem. Celkem v extralize získal neuvěřitelných 15 medailí. Kromě toho byl u titulu ve finském Oulu a bronz bral s repre na MS 1997.

„Když se za pár let budu ohlížet za svou kariérou, budu vzpomínat na kluky v šatně a na to, jak je hokej nádherný sport a život kolem něj fantastický. Ale kolik mám medailí a titulů? O tom to není,“ hlásí v rozhovoru pro klubový web Ondřej Kratěna.

A co mu bude nejvíc chybět? „Šatna. Každodenní humor. Život v šatně. Každý, kdo to zažil, se snaží svůj čas natáhnout na maximum, aby z toho neodcházel,“ líčí Kratěna, který po konci nesmírně bohaté kariéry bude pracovat v Praze mimo obor.

„Hokeje se moje nová pozice bude týkat jenom hodně okrajově. Nikde není napsáno, že se do hokejového prostředí nikdy nevrátím, ale potřebuju asi získat odstup a nadhled. Chci zkusit něco mimo. Těším se na novou výzvu,“ zakončuje Kratěna.

Foto: hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz