120 minut bez gólu proti Kometě? To je bída, ví Zdráhal. Absence byly znát

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

7. února 2018, 12:04

Adam Bagar

Vítkovice mohly v taháku kola odskočit Kometě na rozdíl šesti bodů, jenže souboj dvou pravděpodobných soupeřů pro čtvrtfinále play off nezvládly a podruhé nedaly úřadujícímu mistrovi ani branku! "Dvakrát doma s nulou? To je bída," přiznává útočník Patrik Zdráhal. Jeho tým před repre pauzou padl fotbalově 0:2.

Generali Česká Cup

Čím to, že se Vítkovicím doma proti Brnu tolik nedaří? "To kdybychom věděli, tak by tomu tak nebylo. Opravdu netuším," krčí rameny. "Prostě jsme neproměnili tutové šance a Langhamer chytal opravdu výborně," doplňuje Patrik Zdráhal. Právě on byl největším smolařem střetnutí, když v gól nepřetavil dva úniky na brněnského gólmana.

Nejdřív se neprosadil v situaci dva na jednoho. "Jel jsem s Danem Kurovským, jenže puk se mi postavil a vystřelil jsem hodně nad branku," mrzí vítkovického útočníka, jenž mířil nahoru nad vyrážečku. Pro přihrávku v tomto případě nebyl prostor. "Když se vám postaví puk na hokejce, tak je potom těžké to třeba přihrávat," líčí Patrik Zdráhal.

Zdráhal ve velké šanci proti Langhamerovi neuspěl

Ten se zanedlouho dokonce řítil sám na Langhamera, ale ani tentokrát neměl dobře seřízená mířidla. "Tam to bekovi propadlo a dostal jsem se do samostatného úniku. Zkoušel jsem to do bekhendu, ale bohužel. Netrefil jsem to tam, kam jsem chtěl," popisuje obrovskou šanci na snížení, která se narodila dokonce při vlastním oslabení.

Vítkovice se od začátku střelecky trápily. Klíčové dvougólové manko nabraly hned v úvodním dějství, ačkoli v něm měly více ze hry. "Kometa prostě proměnila své šance, zatímco my jsme ty svoje neproměnili. To byl asi jediný rozdíl mezi oběma týmy, jinak mi přišlo, že šlo o velmi vyrovnané utkání," má jasno dvaadvacetiletý hokejista.

Důležitá výhra, můžeme se potkat v play off, ví Nečas

K domácí nepohodě mohly přispět také výrazné absence. Mezi tyčemi chyběl Patrik Bartošák, v obraně Ivan Baranka a Lukáš Klok. Vítkovice se tentokrát nemohly spolehnout ani na útočný um Radoslava Tybora, Lukáše Květoně či potrestaného Ondřeje Romana. "Je to hodně znát, ti kluci nás táhnou relativně celou sezonu," hlásí Zdráhal.

Reprezentační přestávka přijde Ostravanům vhod, tři kola před koncem se mohou už pomalu chystat na čtvrtfinále. V něm pravděpodobně narazí právě na Kometu, která se na ně bodově dotáhla a po triumfech 1:0 a 2:0 by měla psychickou výhodu. "Play off je úplně jiná soutěž. My už snad budeme hrát v plné sestavě a s naší hrou," uzavírá.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz