817 zápasů, 425 bodů. Dukla hlásí velké ztráty v ofenzivních řadách

Foto: hcdukla.cz

Hokejisté Jihlavy se budou muset v nadcházejícím ročníku obejít bez útočníků Adama Zemana a Lukáše Anděla. Účastník Chance ligy o ztrátách informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

Oba hokejisté, kteří patřili mezi nejzkušenější členy týmu, se v Jihlavě nedohodli na nové smlouvě. „HC Dukla Jihlava děkuje za odvedené služby a přeje jim hodně štěstí v dalších hokejových kariérách i v osobních životech,“ píše klub na svých webových stránkách.

Za Duklu nastoupili dohromady k 817 zápasům. 28letý Adam Zeman měl velký podíl na tři roky starém postupu do extraligy, tehdy se zaskvěl 50 body. O šest let mladší Lukáš Anděl byl objevem extraligové sezony a zářil i v dalším ročníku po sestupu, když zapsal 59 bodů.

Oba jsou odchovanci klubu. Zeman v prvním týmu debutoval už v sezoně 2008/09, celkem za Duklu odehrál 498 utkání s bilancí 143 branek a 141 nahrávek. Anděl v Jihlavě zapsal 141 bodů (52+89) ve 319 zápasech, poprvé naskočil jako 17letý po návratu ze Salcburku.

Uplynulý ročník týmu nevyšel, což se projevilo i na individuálních výkonech. Zeman za 42 duelů nasbíral 13 bodů (8+5), přes 32 bodů (13+19) v 56 střetnutích nebyl spokojený ani Anděl, který v sezoně 2018/19 dostal šanci i ve Zlíně. Zeman dřív hrál za Olomouc a Pardubice.

Šéf střídačky Viktor Ujčík má aktuálně na soupisce 25 hráčů – tři brankáře, osm obránců a 14 útočníků. „Myslím si, že tato sestava do sezony zůstane, ale nikdy neříkej nikdy. Kádr máme v tuto chvíli kompletní,“ hlásí. „Ale ještě řešíme příchod jednoho obránce,“ dodává.

„Samozřejmě jsme ale otevření k vyzkoušení nějakých mladších kluků na try-out na ledě. A když se naskytne někdo šikovný v našich možnostech, tak bychom tým třeba ještě doplnili,“ prozrazuje Ujčík, který převzal jihlavskou taktovku loni v listopadu po Petru Vlkovi.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Jan Brož, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci:
Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Lukáš Mareš, Jan Strejček.

Útočníci:
Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz