Zápasy

Příklepy

29. 5. - 15:16

Hiller prezidentem hráčské asociace ve Švýcarsku

Uznávaný brankář Jonas Hiller, který nedávno ukončil bohatou kariéru, byl jmenován prezidentem Švýcarské asociace hokejistů. Hiller v uplynulé sezoně chytal za Biel, předtím byl hráčem Calgary či Anaheimu. Účastník čtyř MS a tří olympiád skončil s vrcholovým hokejem ve 38 letech.

29. 5. - 15:11

Trenér švédské Frölundy má smlouvu na 5 let

Roger Rönnberg bude nadále hlavním trenérem Frölundy, s vedením švédského klubu se dohodl na nové pětileté smlouvě. Röonberg je vede mužstvo od sezony 2013-14 a dvakrát s ním slavil domácí titul, celkem čtyřikrát pak Frölundu přivedl k triumfu v Lize mistrů.

29. 5. - 12:17

Olympijský vítěz Zubarev se stěhuje v KHL

Olympijský vítěz 2018 Andrej Zubarev se stěhuje v ruské KHL, po odchodu z Petrohradu se dohodl na dvouleté smlouvě se Spartakem Moskva a bude tudíž spoluhráčem Robina Hanzla s Lukášem Radilem. Zkušený zadák má zkušeností v NHL, za SKA Petrohrad hrál celkem pět sezon.

29. 5. - 11:55

Finský brankář Ortio posílil Barys

Finský brankář Joni Ortio se vrací do ruské Kontinentální ligy, kterou chytal před časem za Podolsk. Bývalý gólman Calgary podepsal roční smlouvu s kazašským Barysem Nur-Sultan. Uplynulou sezonu strávil Ortio ve švýcarském Curychu.

29. 5. - 11:53

Rigu by mohl posílit Rakušan Komarek

Rakouský reprezentační útočník Konstantin Komarek by mohl posílit lotyšské Dinamo Riga. Dosud působil ve švédských klubech z Lulea a Malmö. „KHL je můj cíl, jedná se o velmi kvalitní ligu. Víc k tomu zatím nemohu říci," uvedl pro švédský web hockeynews.se.

Video

HOKEJKA

Květen 29
dnešní den v roce 1979

Vladimír Martinec počtvrté nejlepší

Cenu Zlatá hokejka, kterou udělovala redakce týdeníku Gól spolu se Svazem ledního hokeje, připadla po dvou letech znovu pardubickému esu Vladimíru Martincovi. Druhý skončil nejstarší z bratrů Šťastných, Marian. Třetí místo obhájil obránce Jiří Bubla: Clekové pořadí: 1. Vladimír Martinec (Pardubice, 425 bodů), 2. Jiří Bubla (Litvínov, 277), 3. Bohuslav Ebermann (Plzeň, 261), 4. Ivan Hlinka (Litvínov, 233), 5. Marián Šťastný (Bratislava, 199), 6. Vítězslav Ďuriš (Jihlava, 158), 7. Pouzar (Č. Budějovice, 144), 8. Jiří Novák (Pardubice, 109), 9. Milan Kužela (Bratislava, 106), 10. Miroslav Dvořák (Č. Budějovice, 88).
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz