Američané představili kouče pro MS ve Švýcarsku, cílem je zlato

Foto: theathletic.co.uk

26. února 22:19

Adam Bagar

Američané mají jasno o postu hlavního trenéra pro květnový světový šampionát ve Švýcarsku, po Jeffu Blashillovi přebírá taktovku Peter Laviolette. Informoval o tom web usahockey.com.

partneři českého hokeje

„Je to skvělá zpráva. Peter má obrovské zkušenosti na mezinárodní scéně jako hráč i trenér, jeho vášeň a touha vyhrát korespondují s naším cílem přivézt domů zlatou medaili,“ hlásí generální manažer amerického národního týmu Chris Drury.

„Peter je skvělý kouč i člověk, který měl úspěch všude, kde působil. Jsme nadšení, že bude znovu hlavním trenérem našeho národního mužstva,“ doplňuje asistent výkonného ředitele hokejových operací v USA Hockey John Vanbiesbrouck.

Pětapadesátiletý Laviolette vedl americké hokejisty už na třech světových šampionátech. V roce 2004 s nimi získal bronzové medaile, o rok později vypadl ve čtvrtfinále s českým národním týmem a situace se opakovala také v roce 2014.

Foto: nhl.cz

Laviolette letos v lednu skončil na postu trenéra Nashvillu, který v roce 2017 dovedl poprvé v historii klubu do finále Stanley Cupu. Předtím působil v NY Islanders, Carolině, se kterou v roce 2006 získal nejcennější trofej, a také ve Philadelphii.

Teď před ním stojí výzva vyslyšet Druryho a zabojovat v Curychu a Lausanne o medaili, na níž USA čekají už od roku 1960. Ve skupině se postupně utkají s Finskem, Itálií, Ruskem, Kazachstánem, Lotyšskem, Norskem a domácím týmem.

Foto: nhl.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz