Během ledna vystřídal čtyři kluby. Krenželok o hektickém období i skvělém debutu

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Ještě 11. ledna hrál Daniel Krenželok pouze za Vítkovice. Poté ale nastal zlom. Během několika dní se objevil ve třech týmech. Momentálně pomáhá Třebíči. Hned v prvním zápase si Krenželok připsal dvě branky, ve druhém utkání pak pomohl k výhře asistencí.

partneři českého hokeje

Krenželok vystřídal za poslední tří týdny hned čtyři týmy. „Byl jsem ve Vítkovicích, poté šel jsem hrát za Havířov. Pak jsem přestoupil do Brna a teď jsem tady. Bylo to hodně hektické, ale k hokeji tohle patří,“ vysvětluje mladý bek, který za Brno zatím odehrál dva zápasy.

Za vytížení v Třebíči je jedině rád, vždyť v obou zápasech měl ice time přes 20 minut. „Jsem ještě mladý a potřebuji se vyhrát. Jsem vděčný, že mi Třebíč dala příležitost. Doufám, že jí to budu splácet co nejlepšími výkony,“ věří.

První zápas a dvě branky? Takový debut si Krenželok připsal v pondělí v Ústí nad Labem. „Už jsem byl i zkasírovaný. Ale ty dva góly a výhra za to stály,“ hlásí.

Za ofenzivního beka se ovšem nepovažuje. „Moc často se to nestává, abych dával góly. Útok podpořím vždy rád, ale abych dával dvě branky každý zápas? To asi ne,“ směje se vítkovický odchovanec

V pondělním i středečním utkání nastoupili Třebíčští v dresech s tváři Vladimíra Bouzka. Daniel Krenželok měl dres s číslem 88, které už si chce nechat. „Hned jak jsem dal ty dva góly, tak jsem si řekl, že číslo 88 si v Třebíči nechám. V Brně to číslo má Petr Mueller, takže tam na něj asi nebudu mít nárok,“ dodává s úsměvem.

Proti Sokolovu si sice urostlý obránce branku nepřipsal, ale podílel se asistencí na vítězství 3:1. „Nenastoupili jsme do zápasu moc dobře. První třetina byla z naší strany špatná. Mohli jsme být rádi za výsledek 1:1. Pavel Jekel nás hodně podržel. Musíme se z toho poučit a do dalšího zápasu začít lépe,“ upozorňuje na nepovedenou první třetinu.

Další duel odehraje Horácká Slavie v sobotu a bude se jednat o derby v Jihlavě. „Zatím mi kluci neříkali přímo o zápasech s Jihlavou, ale určitě to je vyhrocené. Vím, že na derby chodí hodně lidí. Bude to určitě speciální a navíc důležité.“

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz