Boleslav má reprezentanty. Přichází Vondrka, Šťastný, Skalický a Pláněk

Michal Vondrka. | Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

1. května 2018, 9:10

Adam Bagar

Také Mladá Boleslav už odkryla kádr na novou extraligovou sezonu 2018-19. V Bruslařském klubu končí hned osmička hráčů, tamní vedení naopak představilo čtyři velmi zajímavé posily. Tři z nich odletí na MS do Dánska. Čtvrtou je jeden z nejlepších hráčů v soutěži. Martin Pláněk, David Šťastný, Pavol Skalický a Michal Vondrka!

partneři českého hokeje

O přesunu Michala Vondrky z Chomutova do Mladé Boleslavi se už nějaký čas špitalo, zkušený hráč se ve středočeském klubu pokusí navázat na úspěšné sezony. V těch předchozích dvou se v pirátském dresu blýskl dohromady fantastickými 106 body. "Hledali jsme osobnost, která by plnila roli zkušeného, velezkušeného hráče. Michal tohle splňuje na víc než sto procent," hlásí na klubovém webu sportovní manažer Jaromír Látal.

Vondrka je v současnosti jedno z největších hokejových jmen v Česku

Ten si od pětatřicetiletého útočníka v nové sezoně hodně slibuje. "Je to v současnosti jedno z největších hokejových jmen v Česku. Má obrovskou výhodu v tom, že je na tom zdravotně pořád nadstandardně, a že pořád výborně bruslí. I s tím počítáme do stylu hry, jaký chceme hrát. No a samozřejmě do přesilovek, kde své hokejové umění umí prodat," pokyvuje Látal, který ukázal také na ofenzivního šikulu Davida Šťastného ze Zlína.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

"Zaměřili jsme se na to, aby tým byl konkurenceschopný, bruslivý a ve středním věku. To se nám podařilo. Chceme být zase Bruslaři a David ten požadavek jednoznačně splňuje. Přichází s vizitkou dobrého střelce a hráče národního týmu. Budeme od něho očekávat góly. Pro mě je to hráč pro první dvě lajny," říká Látal na adresu reprezentačního útočníka, který v uplynulém ročníku nasbíral 32 bodů a řekl si o mistrovství světa.

"Od Davida Šťastného budeme očekávat góly. Pro mě je to hráč pro první dvě lajny."

Třetí útočnou posilou je slovenský reprezentant Pavol Skalický, jenž hrál poslední tři roky KHL za Slovan Bratislava. "Je to velký a silový hráč. I on by měl do mužstva vnést bruslení, které nám v uplynulé sezoně trochu chybělo. Je to útočník s dobrým tahem na branku. Nechci říct, že od něho nečekáme góly, ale jeho přínos do hry by měl být v silovém pojetí a takové trochu té černé práci," sděluje sportovní manažer Bruslařů.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Posledním nově příchozím je hradecký Martin Pláněk. "Je to bek, který už má něco odehráno, na šestadvacet let má velké zkušenosti. Dlouhá léta byl v Hradci, projevil zájem hrát za nás, což je v celé věci samozřejmě plus. Potřebujeme hráče, kteří chtějí za Mladou Boleslav hrát. Je to poctivý, defenzivní zadák, který když hraje jednoduše, je mužstvu neuvěřitelně platný – což ostatně potvrzuje i nyní v nároďáku," hlásí Látal.

Kádr je tak z 95 procent hotový, Látal řeší příchod druhého gólmana

Novou smlouvu podepsal obránce František Hrdinka, naopak své působení v klubu ukončili brankář Brandon Maxwell, zadák Richard Nedomlel a útočníci Petr Holík, Radan Lenc, Lukáš Nahodil, Vojtěch Němec, Tomáš Urban a Jakub Valský. "Kádr je v současné chvíli z nějakých 95 procent hotový," přiznává Jaromír Látal s tím, že momentálně řeší příchod druhého gólmana. "V následujících dnech by se to už mělo pohnout," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz