Brízgala, Kehar a další. Kladno uplatnilo opci na čtyři hráče

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Kladenský dres budou dál oblékat brankář Adam Brízgala, obránce Martin Kehar i útočníci Jakub Hajný a Štěpán Bláha. Klub na všechny uplatnil opci, o čemž informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

Jednadvacetiletý Adam Brízgala po příchodu ze zámoří odchytal na Kladně dvě sezony. V té uplynule se mezi tyče pořádně dostal až v závěru, když se při zraněních Denise Godly a Lukáše Cikánka stal jedničkou a ukázal kvality. Vypomáhal i Ústí nad Labem a Českým Budějovicím.

O čtyři roky staršího Martina Kehara čeká u Rytířů už sedmá sezona mezi seniory. Poprvé v kladenském dresu naskočil v ročníku 2014/15. V tom posledním zaznamenal prvních 49 extraligových startů, nasbíral v nich osm kanadských bodů za jednu trefu do černého a sedm asistencí.

Věkově mezi Brízgalou a Keharem je Jakub Hajný, který si rovněž řekl o další starty za Rytíře. Stejně jako druhý jmenovaný debutoval mezi tuzemskou elitou, za 44 zápasů zapsal pět bodíků za dva góly a tři asistence. Zkušenosti se seniorským hokejem má také z Hodonína a z Prostějova.

Dvaadvacetiletý Štěpán Bláha na svou první extraligovou trefu čekal 35 zápasů, před vyprodanou O2 arenou přispěl k výhře 8:4 nad Spartou. Ročník zakončil s bilancí dvou gólů ve 39 zápasech, ale Rytíři si jej hodně cení pro černou práci, která se jim bude hodit i příští sezonu v Chance lize.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz