Bulíř po výhře nad Olomoucí: Řekli jsme si, že začneme novou sérii

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Nedělní zápas Liberce s Olomoucí byl souboj dvou celků, které se chtěly vrátit zpět na vítěznou vlnu, což se nakonec po výsledku 4:1 povedlo Tygrům. Utkání s Hanáky pro ně přitom nebylo vůbec jednoduché, neboť hosté byli střelecky aktivnější a dvakrát se trefili do brankové konstrukce. Šelmy ovšem prokázaly lepší efektivitu a mohly slavit. „Bylo to vyrovnané, šance byly na obou stranách. My jsme byli efektivnější a máme tři body,“ říká Michal Bulíř.

Nový fanshop

Bílí Tygři přišli v pátečním zápase na Kladně o svou úchvatnou sérii, která se táhla od konce října. Během tohoto měsíce šelmy prohrály pětkrát v řadě a propadly se tabulkou na místa, která zaručují pouze předkolo play off. Poté se však svěřenci trenéra Patrika Augusty nadechli k mohutným výkonům a šestnáctkrát v řadě bodovali, přičemž prohráli jen na ledě Karlových Varů.

Díky tomu se vyhoupli zpět na čelo extraligové tabulky, v níž momentálně ztrácí pouhý bod na vedoucí Spartu, která má navíc odehráno o tři zápasy více. Vstup do nového roku se ovšem šelmám nepovedl, neboť padly 0:2 na Kladně.

Proti Olomouci si tak chtěli liberečtí hokejisté spravit chuť, což se jim po výsledku 4:1 povedlo. „Pro nás i pro soupeře to byl určitě těžký duel. Bylo to vyrovnané, šance byly na obou stranách. My jsme byli efektivnější a máme tři body,“ zhodnotil zápas liberecký Michal Bulíř.

Právě efektivita byla rozhodující, neboť Hanáci svého soupeře výrazně přestříleli. Góly ovšem dávali Tygři, Kohouti se zmohli pouze na jeden. Dvakrát přitom rozezněli brankovou konstrukci. „Věřili jsme si. Odehráli jsme dobrý zápas proti Plzni a s Libercem to taky nebylo podle mě špatné. Neproměnili jsme šance, to byl kámen úrazu,“ okomentoval střeleckou mizérii olomoucký útočník, Lukáš Nahodil.

Týmu z Hané se letos proti Severočechům vůbec nedaří. Prohráli s nimi všechny tři dosavadní střetnutí, v nichž se navíc prosadili dohromady pouze dvakrát. „Není to o Liberci. My se do příležitostí dostaneme, jenže nám to tam nespadne. Snad to doma proti Kometě zvrátíme,“ doufá Lukáš Nahodil.

Olomouc tak na povedený výkon proti Škodovce nenavázala, zato Liberečtí se vrátili zpět na koně. Přerušení bodové šňůry tak s nimi vůbec nezamávalo. „Řekli jsme si, že něco skončilo. Myslet ale na to, že jsme prohráli zápas po takové době, by nemělo smysl. Vypustili jsme to z hlavy a řekli si, že můžeme udělat další sérii,“ vypověděl střelec třetí branky Tygrů.

„Vypustili jsme to z hlavy a řekli si, že můžeme udělat další sérii.“

V kabině mužstva z města pod Ještědem tak opět zavládl klid. „Rozebrali jsme, v čem jsme chybovali na Kladně, a řekli si, co uděláme jinak. Proti Olomouci to vedlo k třem bodům. Díky tomu, že jsme neprohráli dvakrát za sebou, jsme se opět uklidnili,“ říká Michal Bulíř, pro kterého byl gól do olomoucké sítě první trefou po návratu z marodky. „Určitě mi to pomohlo. Poté, co se vrátíte ze zranění, je frustrující, když na gól čekáte. Přišlo to ve třetím utkání, za což jsem rád. Pomohlo to týmu, snad budu prospěšný dál,“ pochvaloval si.

Odchovanec libereckého hokeje, jenž v rámci extraligy nehrál za nikoho jiného než za Tygry, se přitom do brány trefil hned po svém návratu, nicméně ne tak, jak by si přál. Proti Zlínu totiž při signalizované výhodě jeho celku přihrával na modrou, kde se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč doputoval až do vlastní klece. „Vlastně už je to po návratu druhá branka. Ta první proti Zlínu byl asi těžší. Poté jsem to schválně zkoušel na tréninku a z osmi pokusů jsem to netrefil ani jednou. Když člověk chce, tak to netrefí,“ smál se na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz