Bylo to úmorné, popsal Ostřížek gólový půst. Školácky mu namazal Hübl

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

17. listopadu 2018, 11:48

David Jahoda

Olomouckým hokejistům očividně reprezentační pauza pomohla. Nejenže navázali na výhru před přestávkou proti Hradci Králové, ale zejména herní obraz pozvedli o minimálně jednu úroveň. Pod zaslouženou výhru 3:1 nad Litvínovem se podepsali do té doby i dva gólově mlčící hráči – obránce Tomáš Dujsík a útočník David Ostřížek (na fotografii druhý zleva). Hlavně druhého jmenovaného nula v kolonce branek hodně pálila. „Už to bylo dlouhé a úmorné,“ ulevil si.

partneři českého hokeje

Jarní play off se mu vydařilo, dal v něm dohromady čtyři góly. Po základní části, která z jeho osobního hlediska nestála za moc, dostal do žil novou dávku sebevědomí. Připomněl si, že hokej stále umí. A aktuální ročník, po němž mu vyprší na Hané kontrakt, bere ve svých 28 letech jako zlomový. „Je to sezona buď, anebo,“ hlásil v létě. 

Jenže doteď to opět nebylo zdaleka podle jeho představ. Před zápasem s Litvínovem měl na kontě jen jeden bod za jednu asistenci. V utkání proti Vervě ale své střelecké trápení zlomil. „Konečně se to povedlo. Už to bylo dlouhé a úmorné… hlavně na psychiku,“ pokyvoval hlavou David Ostřížek.

V gólu, kterým otevřel skóre utkání už po 72 vteřinách, neměl prsty žádný jeho spoluhráč. Parádně mu na něj totiž namazal zkušený borec Viktor Hübl. I mistr tesař se někdy utne a Ostřížek jeho školáckou přihrávku naslepo ve vlastním pásmu dokonale potrestal.

„Viděl jsem, že se s tím točí, navíc vím, že oni jsou s pukem takoví hraví. Jel jsem tam, protože jsem navíc ani nemusel s nikým dozadu. Číhal jsem na to a dal mi to tam,“ potvrdil. Brankáře Jaroslava Januse pak nechytatelně překonal trefou do šibenice. „Nechtěl jsem nic vymýšlet, tak jsem vystřelil tam, kde jsem viděl první volné místo,“ popsal svou první trefu v sezoně.

Ostřížkovi prospělo převelení do druhého útoku, v němž společně s Vojtěchem Tomečkem a Janem Knotkem režíroval páteční výhru Hanáků. Pod všechny tři góly Mory byla druhá letka podepsaná. Irgl a spol. si tedy tentokrát mohli vzít „volno“. „Za sebe můžu říct, že se mi hraje výborně. S Vojtou si rozumíme, navíc jsme to teď sladili i s Knoťarem (Jan Knotek, pozn. red.), takže super,“ liboval si bývalý hráč Brna či Třince.

Ostřížek: Hüblova chyba? Na puk jsem číhal

I když si Olomouc postupně vybudovala tříbrankový náskok, v držení ho mohla mít už o dost dřív. V první části totiž Kohouti několikrát nechali vyniknout hostujícího gólmana. „Neproměňování šancí je náš dlouhodobý problém. Jsem ale rád, že jsme nakonec dali alespoň ty tři,“ řekl skromně. 

Spokojení mohli být v plecharéně až na ostrůvek fanoušků Litvínova všichni nejen s výsledek, ale taky s předvedenou hrou. Oproti výkonům před reprezentační pauzou totiž Mora hrála o dost lepší hokej. „Tréninky byly kvalitní. Šly hodně do kondice, abychom připraveni na program, který nás teď čeká,“ podotkl Ostřížek

„V repre pauze jsme si řekli svoje. Předtím byla šňůra proher, na hodně věcech jsme zapracovali. Myslím, že to, co nás tlačilo – bojovnost a další věci – tak jsme se k tomu vrátili a podle toho to taky vypadalo. Jezdili jsme po zadku, vyhrávali souboje, od toho se to celé odvíjelo,“ přitakával obránce Tomáš Dujsík.

„Jezdili jsme po zadku, vyhrávali souboje, od toho se to celé odvíjelo.“

Ten zapsal druhou a nakonec rozdílovou trefu. Pro něj byla dokonce vůbec první v dresu Kohoutů. „Gól byl takový šťastný, ale jsem za něj strašně rád. Těší mě, že to tam padlo a že jsme zároveň zůstali na vítězné vlně,“ řekl Dujsík k trefě, která trochu připomínala legendární Panenkův dloubáček.

„Puk tak nějak vyplaval, přišlo mi, že ho nikdo nechce. Proto jsem tam sjel a dorval jsem ho tam. Když to nejde modré, tak jsem musel takhle,“ smál se. Schoval si puk? „Néé, puk jsem si nevzal, nebyl můj úplně první,“ dodal na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz