Bývalý hráč Liberce či Pardubic přidá ve Francii druhou sezonu

Foto: nicematin.com

1. června 21:24

Adam Bagar

Útočník Antonín Dušek pokračuje v nejvyšší francouzské soutěži, s vedením klubu z Nice se domluvil na prodloužení spolupráce o další sezonu. Orli o tom informovali na své facebookové stránce.

partneři českého hokeje

34letý bojovník dlouho působil jen na tuzemských kluzištích, až krátce před startem uplynulé sezony se vydal poprvé do ciziny. Jeho kroky směřovaly na slunnou Francouzskou riviéru.

V Nice odehrál 39 utkání v základní části a tři v bojích o udržení. Dohromady zakončil ročník s bilancí 28 bodů za sedm gólů a 21 asistencí, 42 trestných minut a pěti kladných bodů v +/-.

Nyní v klubu, kde si zahrál i se čtyřmi krajany, brankářem Patrikem Nechvátalem, obráncem Martinem Matějíčkem a útočníky Ondřejem Koptou a Jakubem Illéšem, přidá další sezonu.

Antonín Dušek před odchodem působil v extralize. Celkem v soutěži nasbíral 527 zápasů a 126 bodů (50+76) – postupně oblékal dres Liberce, Chomutova, Karlových Varů a Pardubic.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Odchovanec havlíčkobrodského hokeje si zahrál i o patro níž. V první lize zapsal 216 zápasů a 139 bodů (63+76) za Beroun, Vrchlabí, Benátky nad Jizerou, Chomutov, Kadaň a Slavii.

Už před Duškem se v klubu dohodli na další spolupráci i Martin Matějíček s Ondřejem Koptou, dlouholetý slovenský kouč Stanislav Sutor má aktuálně na soupisce i pětici svých krajanů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz