Čekání na gól? Zvykl jsem si, líčí Studený. S hvězdnými posilami chce titul

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Vůbec prvním týmem, který postoupil do play off DHL Superpoháru, byla brněnská Kometa. Ve čtyřčlenné skupině si místo urvala spolu s Pardubicemi, proti kterým Adam Studený ukončil dlouhé čekání na gól. Jeho předností jsou však bojovnost a defenziva.

Zlatá hokejka 2020

Adame, jak se vaše skupina vyvíjela?
Už první zápasy ukázaly, jak se skupina bude vyvíjet, a to se i potvrdilo. První zápas jsme začali v Pardubicích, kde jsme bohužel prohráli, ale potom nás posílili kluci z Třebíče i A-týmu a vyhráli jsme následující dva zápasy proti Zlínu i Vítkovicím. To se nám potom povedlo zopakovat, to bylo v celé skupině rozhodující.

Byla skupina opravdu nejjednodušší?
Každá skupina měla svou určitou kvalitu. I když jsme byli jenom čtyři, na složitost skupiny to nemělo nějaký znatelný vliv. Přece jenom to jsou pořád stejné zápasy, zase jsme hráli o jedno kolo navíc, takže se mohly stát zajímavé věci.

Jak budete přistupovat k posledním dvěma kolům?
Určitě stejně jako ke každému jinému zápasu. Budeme chtít vyhrát kvůli klíči k nasazení do play off. Každý bod bude dobrý. Udělá se tabulka všech postupujících podle bodů, takže čím více jich budeme mít, tím lépe.

„Už první zápasy ukázaly, jak se skupina bude vyvíjet, a to se i potvrdilo.“

Jaká byla poslední dvě utkání proti Pardubicím?
Oba zápasy byly hodně vyrovnané. V Brně jsme měli více štěstí, protože nám padly asi tři šťastné góly. V Pardubicích byly zase dvě třetiny vyrovnané, ale domácí nám odskočili šťastným gólem, nám se sesypala celá hra a už jsme na nepříznivý stav nedokázali zareagovat.

Co rozhodlo domácí a postupový duel?
Určitě to, že jsme se nevzdali, když jsme prohrávali od začátku druhé třetiny o dva góly. Podařilo se nám rychle snížit a pak celý výsledek otočit.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Vy jste také přispěl gólově. Jaké bylo čekání na branku od konce listopadu?
Já už jsem si na čekání zvykl. I minulou sezonu jsem dal asi dva góly, prostě body moc nesbírám. Nijak moc to neřeším. Jsem spíše defenzivní obránce, a to po mně trenéři i chtějí. Navíc nic neošidím, nebojím se padnout do střely a udělám pro tým všechno. Bojovnost má velkou roli. 

Jaké jsou Pardubice jako soupeř?
Pardubice nám dělaly problémy i v předchozím turnaji. Byly už tam hodně kvalitní tým a pohybovaly se ve vrchních patrech tabulky, zatímco nám se první turnaj moc nevyvedl. Věděli jsme, že jsou kvalitnější než Vítkovice nebo Zlín, proto jsme si je nepřáli ani do skupiny, ale zvládli jsme to.

„Bylo to znát hodně, Vojta Střondala stihl během dvou zápasů 8 bodů. Daniel Kowalczyk a Jan Mlčák nám zase pomohli v obraně, přinesli více klidu a zkušeností.“

Už v úvodu jste zmínil příchody posil ze seniorských soutěží. Jak velký byl jejich přínos?
Bylo to znát hodně, Vojta Střondala stihl během dvou zápasů osm bodů. Daniel Kowalczyk a Jan Mlčák nám zase pomohli v obraně, přinesli více klidu a zkušeností, kterých mají více než my, kteří hrajeme jenom v juniorce. Jejich přínos byl obrovský.

Jak moc se zvýší vaše šance v play off s příchod zmíněných hráčů?
Všichni patří k rozdílovým hráčům, kteří nám bez nich bohužel chybí. Šance na titul budou s nimi mnohonásobně vyšší. Určitě pro nás mají bodový přínos, protože Daniel Kowalczyk vyhrál bodování obránců v předchozím turnaji. Vojta Střondala ukázal v minulých zápasech, že gól dát umí. Samozřejmě dokáží i stáhnout tým.

„Teď chceme určitě vyhrát. Máme ty nejvyšší cíle.“

A vaším cílem tedy je?
První cíl do Superpoháru byl jasný – dostat se do druhého místa, což už se nám podařilo. Teď chceme určitě vyhrát. Máme ty nejvyšší cíle a uvidíme, jak se nám to povede. Navíc jsme minulou sezonu play off nehráli, teď se nám to povedlo, takže se těšíme.

Změní se podle vás od těžkých skupinek, které vlastně play off připomínají, nějak hra ve vyřazovacích bojích?
Velkou změnu nečekám, ale možná nějaké týmy vezmou play off více zodpovědně a budou hrát více z obrany. Minulé roky, kdy jsme hráli play off, jsem rozdíl moc neviděl, takže si nemyslím, že by se v tomhle ohledu něco změnilo. Bude to více bojovné, všichni jsou asi natěšení a některé týmy i přemotivované, takže to bývá tvrdší.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz