Čermák vystřelil finále: Bude to strašně těžké, ale chceme vítěznou tečku

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Patří do zlaté sparťanské generace, v české mládeži vyhrál tři tituly v řadě. A teď může přidat čtvrtý – jen v dresu Salcburku. V parádním semifinále právě Erik Čermák vyřadil gólem v prodloužení Spartu!

Zlatá hokejka 2020

Uběhly jenom dvě minuty a byl konec. Erik Čermák si počkal, až k němu s přispěním štěstí dojede puk po akci českých parťáků Hadamczika s Barinkou, a okamžitě ho zametl do branky. Bývalí sparťané teď složili Spartu na lopatky.

„Byla to samozřejmě velká euforie. Dřeli jsme celou sezonu, abychom se dostali sem do finále. Teď se to podařilo, tak jsme šťastní,“ rozplývá se Čermák. A dobře ví, že Red Bull si musel postup maximálně odmakat. „Byl to hodně těžký zápas, Sparta se na nás skvěle připravila. Bylo vidět, že hodně chtějí. My jsme hráli oslabení, bez sedmi hráčů, ale i tak jsme předvedli velký výkon,“ tvrdí.

Hned ve dvou pasážích přitom vrchnímu favoritovi bylo zle. Nejprve ve druhé třetině, kdy Sparta držela taktovku hry víceméně ve svých rukou. „Pro nás bylo důležité, že jsme to dokázali ubránit. Zůstali jsme ve hře a pak ukázali sílu týmu.“ To tedy hlavně ve chvíli, kdy Salcburk dostal gól na 3:4 pět minut před koncem. „Upřímně, byli jsme trošku pod dekou. Ale dobré bylo, že jsme hned vyrovnali. Pak už jsem věřil, že vyhrajem,“ vydává se Čermák po stopách posledního obratu.

Prodloužení je jasnou doménou jeho týmu. V play off ho zažil už počtvrté, a vždycky v něm rozhodl! „Jsme dobře trénovaní, jsme připraveni hrát dlouhé zápasy. Prodloužení ve čtyřech nám svědčí, je tam víc prostoru na bruslení. Teď už si na něj věříme,“ pokyvuje čerstvě sedmnáctiletý útočník.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Rakouský člen české Extraligy staršího dorostu měl cestu na mistrovství republiky možná těžší, než se čekalo. Vždyť Havířov zlomil až v rozhodujícím pátém zápase a proti Vítkovicím potřeboval dvakrát nastavený čas. Při troše smůly už v bojích o titul nemusel být.

„S Havířovem to bylo velmi těžké. Na to, že postupovali ze spodní skupiny, tak hráli skvěle do defenzivy a na brejky. Musím říct, že to byl velmi těžký soupeř. A Vítkovice si myslím, že si na nás věřily až moc a možná nás podcenily. Nebo nevím. Ty nemít Nicka Malíka, tak je asi přejedeme mnohem víc,“ vzpomíná Čermák na výsledkově vyrovnané čtvrtfinále, ale zato s jasnou herní i střeleckou převahou Salcburku.

Teď už hokejisty ze známé akademie čeká poslední zápas. Ten bude vůbec prvním z domácích mládežnických soutěží, které v přímém přenosu odvysílá ČT sport. Čas zazářit, a to pro všechny!

„Strašně se těšíme. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli a předvedli se před celou republikou,“ usmívá se Čermák, jemuž motivace rozhodně nechybí. „Pro mě jako Čecha je mistrovství republiky to nejvíc, co chci vyhrát. Jako kdybych hrál za jakýkoli český tým. A myslím že ostatní kluci tady chtějí vyhrát ještě víc, aby ukázali, že v Rakousku a Německu umí hrát dobrý hokej,“ říká za spoluhráče.

Bez několika mladíků, kteří už si plní reprezentační povinnosti a v pondělí startují s Německem mistrovství světa divize IA, vypadal Red Bull v semifinále k poražení. Ale jeho síla je pořád velká.

I díky širokému kádru. „Dá se říct, že fungujeme ve třiceti hráčích. I když během sezony bylo hodně zraněných, vždycky jsme je dokázali nahradit. Teď nám přišli šikovní kluci ročníku 2002, Peterka s Dubem a Peeters. Třeba nám to i pomohlo, že jsme se víc semkli jako tým a hrajeme obětavěji. Každý si plní svoje role, které má,“ pochvaluje si Erik Čermák chemii uvnitř mezinárodní party.

Do finále si možná víc přála Plzeň, na České Budějovice totiž v lednu ze dvou pokusů ani jednou nevyzrála. „Na tom nám nezáleželo. Oba týmy mají obrovskou kvalitu. Bude to strašně těžké,“ říká Čermák na adresu Motoru, který nakonec získal druhý lístek do finále.

A tam by se už asi nikdo nedivil, kdyby zase došlo na prodloužení... „Když vyhrajeme, tak nám to bude jedno. Hlavně aby byla ta tečka vítězná,“ dodává s úsměvem český forvard v rakouských službách.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz