Černoch poprvé proti své Spartě. Byl jsem strašně nervózní, přiznává

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Oběma kluby prošlo několik hráčů, souboj Karlových Varů se Spartou však byl mimořádný především pro jednoho z nich – útočníka Energie Jiřího Černocha, který proti svým musel kousat porážku 3:5.

Nový fanshop

Třiadvacetiletý Jiří Černoch přišel na západ Čech v průběhu aktuální sezony právě ze Sparty. V rámci svého hostování měl nyní poprvé možnost nastoupit proti klubu, kterého je odchovancem. „Pro mě byl začátek hrozně těžký. Byl jsem strašně nervózní, což moc nebývám. Spadlo to ze mě až tak po první třetině, začal jsem si zápas užívat, ale bylo to těžké. Poprvé jsem hrál za jiný tým proti Spartě,“ přiznává Černoch.

Přesto své bývalé spoluhráče nešetřil v osobních soubojích a nevyhýbal se ani různým potyčkám. „Hrál jsem prostě svůj hokej. Nemohu koukat na to, jestli se s kluky znám dobře, nebo ne. Na ledě jsme soupeři, klidně si popovídáme po zápase,“ líčí útočník karlovarské Energie. Před zápasem však své známé nikterak nehecoval. „Vůbec. Já se tomu raději vyhýbal, s kluky jsme si nepsali a soustředili jsem se jen na zápas,“ dodává.

A na sparťana ve službách Karlových Varů nezapomněli ani příznivci celku z hlavního města. Před začátkem druhé třetiny vyvolával hostující sektor Černochovo jméno. „Rozhodně mi udělalo radost, že na mě fanoušci nezapomněli. Každého by asi to potěšilo.“

Rodákovi z Klatov udělali radost i domácí fanoušci, těch do KV Areny totiž potřetí v řadě přišlo přes pět tisíc. „Je to super. Každý hokejista vám řekne, že se hraje úplně jinak, když je hodně lidí, než když je mrtvo. Já doufám, že těmi výkony a postavením v tabulce jsme si lidi přilákali. Teď máme doma atraktivní soupeře, takže doufám, že pořád budou chodit v hojném počtu a že my jim budeme přinášet nějakou radost,“ vzkazuje.

Co však energetiky nepotěšilo byl bezesporu výsledek. Svěřenci Martina Pešouta zapsali druhou porážku v řadě, Pražanům podlehli 3:5. „Nejsme samozřejmě šťastní. Proti Spartě to byl ale úplně jiný zápas, než ten, který jsme odehráli v Brně, ten jsme hodili hodně rychle za hlavu. Začátek od nás nebyl úplně dobrý, ale od druhé třetiny jsme měli dost šancí a docela tlak. Hlavně ve třetí třetině jsme měli dát nějaké góly. Bohužel jsme dostali smolný čtvrtý a pátý gól.“

Celek z lázeňského města inkasoval za poslední dva zápasy dohromady čtrnáctkrát. Jiří Černoch si ovšem myslí, že brusle nejvíce tlačí mužstvo na jiných místech. „Neřekl bych, že nás nejvíce trápí defenzíva. Jsou to takové laciné góly. Nevím, jestli nám teď trochu nepřeje štěstí. Spíš bychom štěstí potřebovali dopředu, protože těch šancí máme fakt hodně. Vždy chybí kousíček, abychom skórovali, a pak dostaneme takové smolné góly,“ myslí si forvard s jednadvacítkou na zádech.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz