České hry se přesunuly na srpen, zápasy Euro Hockey Challenge se ruší

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

20. března 14:11

hokej.cz

České hokejové hry, plánované na přelom dubna a května, byly přesunuty na 27. – 30. srpna 2020. Vzhledem k zásahu vyšší moci – pandemii koronaviru, opatřením přijatým na národní i mezinárodní úrovni a s tím souvisejícímu předčasnému ukončení sezony ve většině zemí – se na tom domluvili účastníci turnaje, federace Česka, Finska, Ruska a Švédska.

partneři českého hokeje

Srpnovým turnajem, který se uskuteční s největší pravděpodobností opět v Brně, jak bylo plánováno, bude v náhradním termínu dohrán ročník 2019/20 a česká reprezentace bude na turnaji usilovat o prvenství v celé Euro Hockey Tour. Následující České hokejové hry, které proběhnou v řádném termínu v dubnu až květnu 2021, budou součástí ročníku 2020/21.

„S kolegy v dalších zemích jsme se shodli na tom, že rozhodnutí již nebylo možné odkládat. Jednoznačnou prioritou je ochrana zdraví a uvedený krok je nepříjemným, ale logickým a nevyhnutelným vyústěním situace, která v důsledku pandemie nastala,“ uvedl Tomáš Král.

Ve Znojmě a Hradci Králové se v dubnu hrát nebude

„V každém případě chci ocenit přístup všech federací, protože jednota mezinárodního hokeje není tváří v tvář problémům, kterým čelíme, rozhodně prázdným slovem,“ doplnil prezident Českého hokeje.

Na jaře 2020 se ze stejných důvodů neuskuteční ani utkání Euro Hockey Challenge včetně dvojzápasů Česká republika – Rakousko v Linci a Znojmě, Německo – Česká republika v Norimberku a Heilbronnu a Česká republika – Slovensko v Hradci Králové. I v tomto případě se na tom domluvily federace, které jsou signatáři smlouvy o Euro Hockey Challenge.

„Je to velmi dobrá zpráva pro fanoušky a partnery českého hokeje.“

„Je velmi pravděpodobné, že my i další země sehrajeme všechny zápasy ve stejném formátu a podle stejného rozlosování na jaře 2021, jak již některé země navrhly,“ prohlásil generální sekretář Českého hokeje a koordinátor projektu Euro Hockey Challenge Martin Urban.

„Jsme rádi, že se podařilo tuto dosud diskutovanou variantu mezi všemi zúčastněnými federacemi, dohodnout. Je to velmi dobrá zpráva pro fanoušky a partnery českého hokeje,“ řekla Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva společnosti BPA sport marketing.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz