Cheza je jen jedna. Unikátní dokument nahlíží do života hokejistů Vervy

Foto: Cheza je jen jedna

Podobných filmů v českém sportovním prostředí moc není. Dokument Cheza je jen jedna nabízí unikátní pohled do zákulisí litvínovské Vervy, nezvyklým a zajímavým způsobem ukazuje život hokejistů i fanoušků severočeského klubu. Celovečerní snímek projektu Bez frází vznikl ve spolupráci s HC Verva, premiéra snímku se uskuteční prostřednictvím on-line streamu v sobotu 11. dubna od 18:00. Vstupenky jsou k dostání na webu www.GoOut.net.

partneři českého hokeje

Dokumentární film mapuje letošní sezonu litvínovského klubu, ale zajímat bezpochyby bude i fanoušky jiných klubů. V syrové a autentické podobě totiž nabízí pohled do kabiny, do dění v týmu, které je veřejnosti běžně skryto. Diváci spatří cestu klubu k duelu pod otevřeným nebem v německých Drážďanech i boj do posledního kola základní části o extraligovou záchranu. Průvodcem celovečerního snímku je hlas Martina Hofmanna.

V prostředí českého sportu jde o nevšední pokus zachytit denní rutinu profesionálních hokejistů. Filmový štáb dostal v průběhu rozehrané sezony po dobu jednadvaceti dnů jedinečnou příležitost stát se součástí extraligového týmu a natáčet vše, co se děje za zavřenými dveřmi kabiny během zápasů i mimo ně. Natočeno bylo více než sto hodin materiálu, ze kterých tvůrci Bez frází sestříhali 85 minutový snímek.

“Ukážeme výbuchy štěstí i vztek, zmar a zlobu. Emoce, které přináší jenom sport, jenom hokej. V Litvínově to platí především. Ve městě, které je symbolem českého hokeje, kde je tamní tým nositelem hrdosti obyvatel, ať už se zrovna daří nebo ne. Velké díky patří vedení klubu, trenérům, hráčům i zaměstnancům, kteří nám dovolili natáčet vše bez omezení i přesto, že bylo už před Vánocemi jasné, že se sezona nevyvíjí dobře. Stejné poděkování patří i fanouškům, kteří nás pustili do svého soukromí a dali nám šanci tohle všechno ukázat divákům,” říká režisér dokumentu Adam Sušovský.

Foto: Cheza je jen jedna

Film Cheza je jen jedna původně vznikal u příležitosti open air zápasu v Drážďanech, duel se Spartou vidělo na začátku roku 32 009 diváků a Litvínov tím stanovil nový divácký rekord extraligy. Cílem bylo autenticky zachytit nejen dění v klubu při cestě do Německa, ale také kouzlo specifického prostředí města, ve kterém se hokej stal životním stylem.

„Ze začátku jsem si říkal, že to bude nepříjemné," připomíná hlavní trenér Vladimír Kýhos. „Ale tím, jak se filmaři pohybovali v kabině pořád, jsem si na ně zvykl a po pár dnech už mi připadali jako součást celého týmu. Jako trenér můžu říct, že mi jejich přítomnost nenarušila při práci vůbec nic a je to dobrá zkušenost. A to i pro veřejnost, protože lidi uvidí, jak to v hokejových týmech skutečně funguje. V tomhle je film hodně přínosný.“

Foto: Cheza je jen jedna

Lásku fanoušků ke svému klubu ve snímku nakonec dokreslují momenty ze závěrečného zápasu sezony, ve kterém Cheza před vyprodaným stadionem porazila Kladno 6:2 a zajistila si v přímém souboji udržení v nejvyšší české soutěži, která se ve městě hraje nepřetržitě od roku 1959. 

„Rozhodli jsme se do toho jít, protože jde o památeční věc pro všechny zúčastněné. Ať už jde o fanoušky, hráče, trenéry nebo naše partnery. Zápas v Drážďanech byl pro nás zážitkem do konce života. U té příležitosti jsme se proto takto rozhodli otevřít divákům dveře do kabiny našeho týmu a ukázat jim bezprostředně život hokejistů,“ říká předseda představenstva litvínovského klubu Jiří Šlégr.

Foto: Cheza je jen jedna

Pro hráče, trenéry i členy vedení klubu znamenala příprava filmu zajímavou zkušenost. Jakub Petružálek považuje dokument za unikátní. „Měl jsem možnost film s přítelkyní vidět. Ve chvíli, kdy při prvních záběrech začal mluvit Martin Hofmann, mi naskočila husí kůže. Byl to neskutečný pocit a troufám si říct, že je to jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední rok dva viděl," uvedl.

Film je emotivní zejména pro ty, kteří mají Chezu v srdci. Což Petružálek potvrzuje: „Do jisté míry to bude určitě dáno tím, že v tomhle prostředí žiju. Je ale důležité, že se film netočí jen kolem nás hokejistů, ale že se scénáristé zaměřili na úzké propojení našeho týmu s lidmi. Dostat do hodiny a půl videa, jak moc je pro lidi hokej v Litvínově důležitý, je strašně těžké, ale v tomhle případě se to povedlo," uzavírá.

Jak je možné vidět film Cheza je jen jedna

1. Premiéra filmu se uskuteční prostřednictvím on-line streamu v sobotu 11.4. od 18:00.

2. Vstupenky v hodně 130 korun si diváci mohou už nyní až do soboty 17:55 hodin zakoupit on-line prostřednictvím služby GoOut.net ZDE

3. Všichni, kteří si vstupenku zakoupí, obdrží v sobotu 11.4. v 17:55 do svých e-mailových schránek unikátní a časově omezený odkaz na přehrání filmu.

Foto: Cheza je jen jedna

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz