Další nové tváře pro Jestřáby: Prostějov má útočníka z Kadaně a obránce Drtila

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Další posily pro příští ročník Chance ligy hlásí Prostějov. Kádr Jestřábů je bohatší o útočníka Františka Wágnera (na snímku), jenž přichází z Kadaně, na Hanou míří také obránce Tomáš Drtil (dosud Šumperk). Klub o tom informuje na svém webu.

partneři českého hokeje

Před několika dny doplnili prostějovskou soupisku obránci s extraligovými zkušenostmi František Hrdinka a Jakub Matyáš, teď výčet příchodů rozšířili další dva hokejisté. Tomáše Drtila fanoušci Jestřábů znají, Prostějovu vypomáhal v minulé sezoně při velké marodce v kádru. Útočník František Wágner jezdil na Hanou zatím coby soupeř.

Třiadvacetiletý rodák z Kadaně hrál hokej dosud na severu Čech, vedle mateřského klubu nastupoval také za nedaleký Chomutov. Během uplynulé sezony patřil k oporám Trhačů, za 51 utkání Chance ligy stihl výborných 21 gólů a devět nahrávek.

Nyní se stehuje k Jestřábům. „Franta má za sebou pět sezón ve druhé nejvyšší soutěži. Je to hráč s herním potenciálem, a když ho podpoří obrovskou pracovitostí, tak může myslet i výš než pouze na první ligu. 21 banek z loňské sezóny by pro něj měla být hranice, kterou se bude snažit překonat. Všechno bude o píli, kterou bude schopen do hokeje vložit," uvedl na klubovém webu sportovní manažer Jiří Vykoukal.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Dostatek zkušeností může nabídnout Tomáš Drtil, jenž to v Prostějově zná – v minulém ročníku sehrál za Jestřáby osm prvoligových utkání a zaznamenal dvě branky. Devětadvacetiletý bek, který si před časem zahrál nejvyšší soutěž za Kladno, jinak hájil barvy druholigového Šumperka a vedl si znamenitě – ve 37 zápasech vstřelil 12 branek a přidal 27 nahrávek.

Nejbližší hokejovou budoucnost se rozhodl spojit s Prostějovem. „Když loni Tomáš přijel, byl našim nejlepším obráncem. Je silný na puku, má dobrou střelu a rozehrávku. Je silný v soubojích jeden na jednoho. Dokáže přitvrdit, je využitelný v přesilovkách i oslabeních. Měl by zvednout naše defenzivní řady. Jsem rád, že jsme se dokázali domluvit na jednoleté smlouvě," doplnil pro klubový web Jiří Vykoukal.

Aktuální soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři:
Ondřej Bláha, Kryštof Rochla.

Obránci:
Tomáš Drtil, František Hrdinka, Petr Krejčí, Jakub Matyáš.

Útočníci:
Dominik Hrníčko, Petr Chlán, Tomáš Jandus, Matěj Novák, Kryštof Ouřada, František Wágner, Lukáš Žálčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz