Další stěhování mezi Kometou a Mountfieldem. Last minute přesun hlásí Orsava!

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Na trase mezi Kometou a Mountfieldem v uplynulých týdnech a měsících putovalo několik zajímavých hráčů, teď se k nim přidá také Jakub Orsava. Zkušený bruslař se v Kometě loučí, zbytek ročníku dokončí u finalisty letošní Ligy mistrů. Hradecký klub jeho přestup potvrdil na svých webech.

partneři českého hokeje

Dnes po obědě byl oficiálně potvrzen přestup Rudolfa Červeného z Mountfieldu do Komety, v nedávné minulosti došlo mezi kluby k výměně Daniela Rákose za Jakuba Lva. Z východu Čech se do jihomoravské metropole vrátil Tomáš Vincour.

Krátce před uzávěrkou přestupního termínu zvedá kotvy Jakub Orsava. Představitelé Komety a Mountfieldu se po dnešním extraligovém kole dohodli, že někdejší reprezentační útočník přejde do kádru trenérů Růžičky a Martince.

„Usilovně jsme sháněli náhradu za Rudolfa Červeného a na poslední chvíli se nám podařilo dojednat příchod Jakuba Orsavy. Jde o produktivního útočníka v nejlepším hokejovém věku, který si každý rok udržuje slušnou bodovou bilanci. Doufáme, že nám Kuba svými výkony pomůže v závěru letošní sezóny k dobrým výsledkům.“ řekl na webu Mountfieldu generální manažer Aleš Kmoníček.

Jakub Orsava už výměnu klubů během rozehrané soutěže zažil dvakrát. V ročníku 2015-16 putoval z Třince do Pardubic, loni se zase stěhoval z Mladé Boleslavi do Komety. Bruslaři za něj tehdy na oplátku získali Radima Zohornu.

Osmadvacetiletý rodák ze Šumperka sehrál v letošní Tipsport extralize 41 utkání, zaznamenal osm gólů a přidal osm nahrávek. Výborný bruslař s tahem na branku, který se v národním týmu objevil naposledy během přípravy na MS 2018, míří na své páté angažmá mezi tuzemskou elitou.

Zajímavostí je, že v Hradci Králové nebude Orsava nováčkem. Za tým z východu Čech sehrál čtyři zápasy ročníku 2011-12, tehdy ovšem ještě ve druhé nejvyšší soutěži. První duel v barvách Mountfield by měl účastník MS 2011 absolvovat v neděli, kdy je na programu derby s Pardubicemi.

Hradecký klub zároveň informoval, že na střídavé starty může Mountfield využít služeb obránce Karla Plášila, útočníků Jana Veselého (oba České Budějovice), Lukáše Nedvídka (Třebíč) a Marka Tomici (Chomutov).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz