Davídek končí v Jihlavě. Jde k druholigovému spolufavoritovi

Foto: facebook Dukla Jihlava

Pražská Kobra se letos netají svými ambicemi. Klub z hlavního města by chtěl po letech marného snažení konečně proklouznout do Chance ligy. Proto místní vedení angažovalo během léta řadu zvučných jmen, nyní se k nim přidává další zajímavá tvář.

Chance liga na Hokejka TV

Kobra lovila v Jihlavě, odkud přivedla Milana Davídka. Jednadvacetiletý forvard odehrál na Vysočině 22 zápasů s bilancí 2+2. Postupně přitom dostával na ledě stále méně prostoru a asi i díky tomuto faktu nyní mění své působiště.

Nepřichází do neznámého prostředí, neboť je odchovancem pražského klubu. Pravděpodobně i tento aspekt sehrál v jeho příchodu jednu z klíčových rolí. Barvy Pražanů bude hájit minimálně do konce tohoto ročníku.

Jedná se o hráče, který by měl být pro svého nového zaměstnavatele výraznou posilou. I přes svůj nízký věk má už totiž celou řadu zajímavých zkušeností. Loňskou sezonu rozdělil mezi Ústí nad Labem a Přerov.

Na severu Čech stihl odehrát 37 utkání (4+8), když už bylo jasné, že Slovan do vyřazovacích bojů nezasáhne, vedly další kroky šikovného útočníka k Zubrům. A také zde byl vidět, když si v devíti zápasech připsal pět kanadských bodů (4+1).

Ve svém hokejovém životopise má už navěky zaznamenanou rovněž extraligovou zkušenost. Do tuzemské nejvyšší soutěže naskočil během ročníku 2016/2017 za Karlovy Vary, tehdy dvě branky dal a na další tři přihrál.

Výraznou stopu zanechal ještě v Sokolově, na západě Čech patřil svého času k nejlepším hráčům.

Nyní se tedy vrací na místo, kde s hokejem začínal. Cílevědomý prezident a hlavní trenér pražské Kobry Miloslav Šeba avizoval už na začátku týdne další příchody. Davídek je prvním z nich.

Bude pro Kobru rozdílovým borcem?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz