Dietz mění dresy severočeských rivalů. Z Litvínova jde hostovat k Pirátům

Foto: hcverva.cz

30. listopadu 2017, 10:20

Václav Jáchim

V tabulce Tipsport extraligy jsou mimo elitní desítku, hokejisté Chomutova a Litvínova bojují o únik z příček, které by znamenaly pád do baráže. Piráti jsou dvanáctí, Verva bodík za nimi předposlední. Teď se na trase mezi severočeskými rivaly uskutečnil zajímavý přesun, dresy mění Stanislav Dietz. "Došlo k dohodě, že bude do konce sezony hostovat v Chomutově," informuje zástupce hráče Martin Podlešák.

partneři českého hokeje

Obě organizace doladily akci bleskově. Dietz se zapojil do tréninku v novém působišti, premiéru za Piráty by měl absolvovat v nedělním duelu na ledě Mladé Boleslavi.

Do kádru Vervy přišel bek s reprezentačními zkušenostmi před sezonou, předtím oblékal dres hradeckého Mountfieldu. "Standovi to v Litvínově příliš nesedlo. Postupně se propadal sestavou, s generálním manažerem Robertem Kyselou jsme se tedy dohodli, že by za těchto okolností mohla pomoci změna klubu," říká Podlešák.

Do situace vhodně zapadla skutečnost, že o posílení kádru měl zájem Chomutov. "Piráti potřebovali kvalitního beka, došlo k dohodě o hostování. Standa dohraje sezonu v Chomutově a pak se zase vrátí do Litvínova. Rozhodně to neznamená, že tam končí," reaguje hráčův zástupce.

"Chtěli jsme oživit hru Standy Dietze, který nezapadl do našeho obranného systému podle představ a nedařilo se mu tak, jak jsme očekávali my i on sám. Proto jsme připravovali trejd. Věříme, že změna pro něj může být oživením," řekl na stránkách Vervy generální manažer Robert Kysela.

Pro Dietze je přesun velkou motivací, vyhovuje mu i po osobní stránce. "Standovi se před dvěma týdny narodila holčička, prioritou bylo, aby nemusel za angažmá někam daleko," dodává Podlešák.

Dietz v letošním ročníku sehrál 24 extraligových utkání, zaznamenal jednu asistenci a čtyři trestné minuty. U Pirátů by měl zkvalitnit obrannou fázi, sedmadvacetiletý písecký rodák a účastník loňského turnaje Karjala má dostatek zkušeností. Do Tipsport extraligy poprvé nakoukl už v sezoně 2008-09, kdy nastoupil za České Budějovice.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz