Disciplinárka rozhodla: Claireaux i Marcinko mají stopku, kdo je bez trestu?

Extraligová disciplinární komise opět trestala. Jeden zápas budou svým mužstvům chybět útočník Třince Tomáš Marcinko a zlínský forvard Valentin Claireaux. Naopak zadák David Nosek a útočník Matěj Stránský dodatečně trestáni nebudou.

partneři českého hokeje

Zákrok Tomáše Marcinka na Jana Piskáčka

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se zákrokem Tomáše Marcinka na Jana Piskáčka zabýval na základě podnětu HC Sparta Praha.

„Hráč záměrně udeřil po předchozím souboji protihráče holí drženou v obou rukou do obličeje. Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Tomáše Marcinka nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání. Při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že protihráč utkání dokončil a že hráč Tomáš Marcinko nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán,“ stojí v rozhodnutí disciplinárky.

Zákroka Valentina Claireauxe na Jana Bambulu

Stejný trest vyfasoval také zlínský útočník Valentin Claireaux, jehož zákrokem na Jana Bambulu se Viktor Ujčík zabýval na základě podnětu HC Olomouc. „Hráč vedl svůj zákrok mimo zorný úhel protihráče a jako tzv, třetí hráč v souboji, neboť soupeř byl vázán soubojem o kotouč s Tomášem Žižkou. K úderu do hlavy nedošlo přímo při střetu, při němž byla zasažena paže, ale až následně při pádu na mantinel, zákrok byl nicméně veden vědomě, se značnou intenzitou a po předchozím zrychlení,“ vysvětluje svůj verdikt šéf disciplinární komise. 

„Předseda disciplinární komise ELH proto zákrok překvalifikoval na napadení a Valentina Claireauxe potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání, přičemž přihlédl k tomu, protihráč utkání dokončil, a že hráč Valentin Claireaux nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán,“ dodává Ujčík.

David Nosek a Matěj Stránský bez trestu

Disciplinární komise se zabývala také podněty HC Olomouc s Davidem Noskem a HC Sparta Praha s Matějem Stránským za údajný nafilmovaný pád či přehrávání. Předseda disciplinární komise ELH ovšem tato řízení zastavil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz