Divočina v Edenu? Zubr Číp vyvázl bez trestu, Slavia zaplatí pokutu

Disciplinární komise Českého hokeje se zabývala událostmi v zápase 27. kola nadstavbové části Chance ligy mezi Slavií a Přerovem, v němž sudí rozdali 117 trestných minut.

partneři českého hokeje

Drtivá většina z nich padla po závěrečné hromadné bitce, kterou odstartoval svým zbytečným zákrokem přerovský útočník Radek Číp, když v poslední sekundě rozhodnutého zápasu poslal na mantinel slávistickou oporu Tomáše Šmerhu.

Jeho spoluhráči uspořádali hon na Zubra a rozhodčí tak měli plné ruce práce. Vyšší tresty si od nich vysloužili domácí Tadeáš Hejda s Markem Ryzákem i hostující Jan Berger. Ten, u nějž vše začalo, obdržel dokonce trest ve hře za napadení.

Rozhodnutí disciplinární komise – Radek Číp »

Číp musel automaticky vynechat utkání se Vsetínem, další trest od disciplinárky nedostal. „Po provedení dokazování videozáznamem předmětné situace jsme shledali, že trest ve hře uložený v utkání považujeme za dostatečný,“ uvedla.

Aleš Kmoníček a spol. v daném duelu řešili na základě oficiálního zápisu o utkání i nesportovní chování fanoušků. „Po skončení 2. třetiny byli ČR Richard Coubal a HR Daniel Jechoutek politi pivem při odchodu do šatny,“ popsali rozhodčí.

Rozhodnutí disciplinární komise – HC Slavia Praha »

Disciplinární komise Českého hokeje dospěla k závěru, že na základě uvedených skutečností došlo k disciplinárnímu provinění. Za porušení povinností pořádajícího klubu obdržela Slavia Praha finanční pokutu ve výši dva tisíce korun.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz