Doba je zlá. Platy se škrtají i v Mladé Boleslavi

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Také v Mladé Boleslavi muselo klubové vedení sáhnout k úsporným opatřením. Hráči, trenéři i manažeři budou dočasně brát pouze 50 % svých odměn.

partneři českého hokeje

„Chtěl bych hráčům, realizačnímu týmu, ale i kolegům ve vedení klubu poděkovat za to, že na snížení přistoupili," říká na mladoboleslavském webu generální manažer Jan Tůma.

„Všichni to udělali prakticky okamžitě po ukončení soutěže a bez rozmýšlení,“ je rád Tůma, že hokejisté pochopili, do jak těžké pozice se klub vinou předčasně ukončené sezony dostal. Výrobu navíc musela zastavit Škoda, generální partner klubu.

Bruslaři nejsou prvním (a ani posledním) mužstvem, které vinou nejasné situace ohledně financování sportu snížilo hráčské odměny. „K rozhodnutí jsme dospěli stejně jako většina ostatních klubů. Všichni to vzali jako samozřejmost, za což jim ještě jednou děkuji,“ dodal Tůma pro bkboleslav.cz.

„Všichni to vzali jako samozřejmost, za což jim děkuji.“

„Nemá cenu si něco nalhávat. Hodně věcí se změní, a to nejen v hokeji, ale ve sportu i ve společnosti celkově," říká o následcích pandemie koronaviru sportovní ředitel Radim Vrbata. „Nikdo neví, kdy současná situace skončí, jak moc to poškodí jednotlivé firmy i ekonomiku jako celek. Musíme doufat, že to brzy skončí a škody nebudou tak velké."

Některé kluby se rozhodly hráče rovnou propustit, většina týmů se ale domluvila na snížení platů. „Pokud k těmto opatřením nebo ke snižování platů dojde, mělo by to mít nějakou úroveň," uvedl Vrbata v rozhovoru pro bkboleslav.cz. „Všichni vidí současnou situaci a chápou ji. Když se to podá lidskou formou, vše se dá vyřešit domluvou. Aktuální situace hodně ukáže charakter lidí ve všech sférách společnosti."

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz