Drtil kromě Šumperku válí i v Prostějově. Rád vypomůžu, těší ho

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Šumperk patří mezi největší kandidáty na postup do Chance ligy, jeho obránce Tomáš Drtil už návrat do druhé nejvyšší soutěže splnil alespoň z osobního hlediska. Ke konci října dvakrát nastoupil za prostějovské Jestřáby, zahraje si první ligu i s Draky?

partneři českého hokeje

Tým ze severu Moravy začal nový ročník opravdu dobře, po patnácti zápasech poznal pachuť porážky jen jednou a na druhý Havlíčkův Brod má náskok šesti bodů. Pro jistotu přímého postupu do semifinále play off musí Draci skončit do druhého místa, mezi nimi a třetím Valašským Meziříčím je momentálně už třináctibodový odstup.

„Určitě jsme rádi, že jsme do sezony takhle dobře vstoupili. Doufám, že se nám bude i nadále dařit. Zatím si žádný tlak z okolí nepřipouštím, postup je ještě daleko. Ovšem věřím, že by se nám to mohlo podařit,“ myslí si Tomáš Drtil.

„Zatím si žádný tlak z okolí nepřipouštím, postup je ještě daleko. Ovšem věřím, že by se nám to mohlo podařit.“

Další motivací pro devětadvacetiletého obránce je fakt, že už v Šumperku první ligu zažil: nejprve v ročníku 2011/12 a poté mezi lety 2014 a 2016. „Rád bych sem první ligu vrátil a zase si ji zahrál v domácí prostředí,“ vypráví šumperský odchovanec. „Klub zůstal víceméně stejný. Máme skvělou partu, velice dobře jsme si sedli. Táhneme za jeden provaz a bojujeme jeden za druhého.“

Důležitou roli v sestavě Draků má právě Drtil, který je se šesti góly a devíti nahrávkami jedním z nejproduktivnějších beků východní skupiny. „Své dělá místní prostředí a rodina, která mě podporuje. Samozřejmě mě těší, že mi nahrávky a góly jdou na hokejku, ale není to jen moje zásluha. Mám vedle sebe fajn kluky, co umí dobře nahrát,“ pochvaluje si.

Tomáš Drtil.

Tomáš Drtil. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Šikovný zadák za sebou má i krátkou extraligovou anabázi. Zrovna v době, kdy probíhala výluka NHL, naskočil do pár zápasů v kladenském dresu. Jeho spoluhráčem tak byl například Jaromír Jágr. „Vzpomínám na to moc rád, byl to pro mě největší hokejový zážitek. Zahrát si s hvězdami NHL je pocta. Škoda, že to nevyšlo dál,“ říká hráč, jenž v nejvyšší soutěži nakonec odehrál sedm utkání.

„Zahrát si s hvězdami NHL je pocta. Škoda, že to nevyšlo dál.“

Drtilových služeb se letos rozhodli využít v Prostějově, prozatím se v dresu Jestřábů objevil dvakrát. Proti Vsetínu byl dokonce třetím nejvytěžovanějším hráčem týmu, na ledě strávil bezmála dvacet minut. „Člověka vždy potěší, když si může zahrát vyšší ligu. Rád vypomůžu.“

Bude zajímavé sledovat, zda si Tomáš Drtil zahraje vyšší ligu příští rok v dresu mateřského klubu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz