Dudek o brzkém konci kariéry: Chodil jsem i k doktorům na hlavu

Foto: Sarah Ráblová, hc-havirov.cz

Tu zprávu nikdo z fanoušků nečekal: havířovský obránce Jakub Dudek ze zdravotních důvodů skončil s hokejem. V 21 letech.

Nový fanshop

„V jednom místě mám chrupavku obroušenou až na kost," popisuje stav svého kolena v rozhovoru pro hc-havirov.cz. „Bylo mi řečeno, že když budu pokračovat, tak si koleno odrovnám."

Dudek proto létal po doktorech, snažil se ve své – na první pohled bezvýchodné situaci – najít řešení, jak pokračovat s hokejem.

„Už jsem byl i ve fázi, kdy, jak tomu říkám já, jsem chodil k doktorům na hlavu. K těm, kteří se věnují energiím a podobně," vypráví na klubových stránkách.

„Hledal jsem prostě různé varianty. Ale všichni mi řekli to samé: že moje zranění je zatím nevyléčitelné," přiznává Dudek. „Existují nějaké možnosti, jako je třeba vypěstování kmenových buněk ve zkumavce, ale ať podstoupím jakýkoliv zákrok, tak to koleno už nebude nikdy plně funkční. A ještě na vrcholový sport..."

Jakub Dudek.

Jakub Dudek. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Problémy měl už v průběhu sezony, v níž nastoupil ke 48 utkáním (1+7) a pomohl AZetu ke skvělému šestému místu. „Chtěl jsem se normálně v létě zapojit do přípravy a být na sto procent připravený nastoupit. Jenže pak se koleno rozhýbalo," prozrazuje.

„Pořád jsem si říkal, že doktoři všechno zveličují. A že vždycky všechno bylo dobré, takže to bude dobré i teď," líčí v otevřeném rozhovoru.

Jenže zranění se nelepšilo.

„Strašně dlouho jsem se rozmýšlel.  Asi čtrnáct dní jsem přemýšlel jen nad tím. Pak přišel den, kdy jsem to musel rozseknout," popisuje pro hc-havirov.cz. „Ze spoluhráčů to věděl první Mařka (Jan Maruna, pozn. redakce). Řekl mi, že je to velká škoda, že jsem mladý, že mám všechno před sebou a vlastně v tom nejlepším musím skončit..."

Jakub Dudek a slavnostní nástup.

Jakub Dudek a slavnostní nástup. | Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Co bude s Dudkem teď?

„Neměl jsem sice v plánu jít na vysokou školu, ale tím, jak se vše vyvinulo, tak se budu hlásit. Budu chtít zůstat u sportu, takže nějaký sportovní obor," říká na havířovském webu. „Určitě bych chtěl zůstat i u hokeje, udělat si trenérskou licenci."

Na závěr interview s Martinou Kotulovou vzkázal: „Rád bych poděkoval svým rodičům, že mi vůbec umožnili hrát hokej a že mě podporovali až do konce. Byly to krásné roky."

» Celý rozhovor najdete tady

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz