Důležitá zpráva pro Zlín. Šlahaře chtěla konkurence, zůstává ale věrný Beranům

Foto: hokej.zlin.cz

Dlouho to nebylo jasné, o Jakuba Šlahaře se zajímala extraligová konkurence. Ovšem ofenzivní opora Beranů nakonec zůstává! Vedení zlínského klubu dnes potvrdilo, že jeden z klíčových hráčů uzavřel v Baťově městě novou dvouletou smlouvu.

Zlatá hokejka 2020

Ve Zlíně se snaží pojistit své klíčové hráče, Šlahař je v plánech Beranů důležitým článkem. V uplynulých dnech proudily spekulace, že o něj stojí jiné týmy, mluvilo se hlavně o Karlových Varech. Nicméně někdejší hokejista Přerova a jiných prvoligových klubů se stěhovat nebude.

„Kuba patří k velmi šikovným hráčům, je to výborný bruslař s velmi dobrou koncovkou. Letos je mu skvěle dařilo se spolupráci s Tondou Honejskem a Zdeňkem Okálem. Už loňskou sezonu měl velmi vydařenou. Těší nás, že jsme se dohodli na podmínkách smlouvy, neboť dozrál v kvalitního extraligového hráče," uvedl na klubovém webu hlavní trenér a sportovní manažer Robert Svoboda.

Osmadvacetiletý rodák ze Zlína sehrál v letošní Tipsport extralize i s play off celkem 53 utkání, vstřelil 11 gólů a přidal 22 nahrávek. Šlahař byl letos druhým nejproduktivnějším hráčem Beranů.

„Podařilo se mi navázat na předchozí úspěšnou sezonu, navíc vydrželo po celý rok zdraví. Škoda jen, že jsem nedal víc branek, šancí na to bylo hodně. Z týmového hlediska jsme měli katastrofální začátek sezony a dlouho se nad námi vznášela hrozba boje o záchranu. Obrat k lepšímu přišel po trenérské změně, semkli jsme se a přišla bodová šňůra i pozitivní výsledky," zmínil Šlahař pro stránky Beranů.

Pro hokejový Zlín je jeho setrvání důležitou zprávou. Šlahař patřil k nejlepším útočníkům podobně jako Antonín Honejsek nebo Zdeněk Okál, kteří spolupráci s Berany prodloužili nedávno. „S Tondou se známe od dětských let, jsme dobří kamarádi a v posledních dvou letech hrajeme v jednom útoku. Jsem rád, že podepsal i Zdeněk a pevně věřím, že naše výkony dokážeme společně posunout ještě výše," doplnil Šlahař.

V nejvyšší soutěži nechal za zády sedm sezon, všechny odmakal v barvách Zlína. Šlahař v TELH sehrál 149 utkání, zaznamenal 26 branek a 40 nahrávek. V minulosti hrál také první ligu za Olomouc, Třebíč, Havířov, Prostějov a Přerov, odkud se poté natrvalo vrátil do Zlína.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz