Důležitý podpis pro indiány! Brankář Frodl má v Plzni novou smlouvu

Foto: Vladimír Pryček, hc-vitkovice.cz

5. února 12:50

Václav Jáchim

Letos je v klubu jasnou brankářskou jedničkou, po zranění Jaroslava Pavelky absolvoval Dominik Frodl ohromnou porci minut a těžkých utkání. Teď vedení Škody hlásí důležitou zprávu: gólman, který tento týden trénoval s národním mužstvem, prodloužil v Plzni smlouvu o další sezonu!

partneři českého hokeje

Jak Západočeši informují na svém webu, Frodl se s představiteli hokejové Škody dohodl na prodloužení kontraktu do konce následujícího ročníku 2020-21.

„Jsme moc rádi, že Dominik Frodl bude v naší organizaci pokračovat i příští sezonu. Prodloužit jeho kontrakt s naším klubem bylo prioritou a my si moc ceníme, že si nás vybral, přestože byly ve hře zajímavé zahraniční nabídky," uvedl na klubových stránkách sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Dominik Frodl přišel do Plzně před sezonou 2018-19, předtím si výborně vedl v brance pražské Slavie. Talentovaný gólman na sobě poctivě pracuje a výkonnostně roste, pomalu si začíná říkat o příležitosti v reprezentaci dospělých.

Frodl už dvakrát trénoval se svěřenci Miloše Říhy staršího. Ostré mezistátní utkání sice zatím nedostal, ovšem elitní výběr o něm dobře ví. Pro Plzeň je tenhle stále velmi perspektivní gólman velkou oporou. „Dominik už druhou sezónu potvrzuje, že je jedním z našich stavebních kamenů, a rok od roku se jeho výkony zlepšují,“ potvrdil Vlasák.

Za extraligovou Škodu dosud Frodl chytal 99 extraligových zápasů s průměrnou úspěšností zásahů kolem 92 procent. Na kontě má 11 čistých kont, desetkrát se představil také v bitvách Ligy mistrů.  V letošním ročníku TELH absolvoval 42 střetnutí s průměrem 2,55 obdržených branek na zápas a úspěšností zákroků 90,7 procent.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz