Eminger rozhodl derby. Už jsem spíš nemohl, tak jsem to nahodil, směje se

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Letos třetí západočeské derby hostila v sobotu KV Arena v Karlových Varech. Poprvé v aktuálně probíhající sezony se z vítězství radovala Energie, která svého rivala z Plzně přetlačila ve vypjatém duelu 4:3 po prodloužení.

Chance liga na Hokejka TV

Lépe začali domácí, kteří vedli ve 27. minutě už 3:0, když se postupně trefili Adam Raška, Tomáš Rachůnek a Petr Koblasa. „Myslím, že jsme využili šance, které jsme měli. Hodně jsme napadali, oni udělali pár chyb a my toho využili,“ hodnotí povedenou první půli utkání Vladimír Eminger.

Jenže od druhé poloviny základní hrací doby bylo vše naopak. Ke slovu se dostali indiáni, jmenovitě o sobě dal nejvíce vědět Tomáš Mertl. Plzeňský forvard se trefil dvakrát v rozmezí pěti minut a dvaceti sekund. V 54. minutě pak comeback dokonal Matyáš Kantner, který zápas poslal do prodloužení.

„Ve druhé třetině jsme tam udělali takový hloupý faul. Z toho jsme potom inkasovali gól. Dostali se na koně a začali nás přehrávat, točit, z čehož vyplynul i druhý ten gól,“ vysvětluje karlovarský zadák.

Čekal by to málokdo, avšak hrdinou prodloužení se stal právě Vladimír Eminger. Obránce, kterého zařadil Miloš Říha mezi reprezentační náhradníky pro Channel One Cup, zkusil v čase 63:49 své štěstí. Nahozením zaskočil hostujícího Dominika Frodla a rozhodl o bonusovém bodu pro Karlovy Vary. „Já už jsem spíš nemohl, takže jsem to jen házel na bránu. Naštěstí to tam propadlo,“ směje se Eminger.

Energetici druhý bod berou, nicméně s ohledem na průběh západočeského derby pomýšleli na plný počet. „Jsme za druhý bod rádi. Šli jsme do prodloužení s tím, že chceme udělat druhý bod, že ho potřebujeme,“ říká. „Hodnotím to tak, že jsme jeden bod ztratili. Naší chybou jsme je dostali do hry a povedlo se jim srovnat na 3:3,“ pokračuje rodák z Mostu.

Do KV Areny si našlo na atraktivní duel cestu 5781 diváků, což znamenalo vyprodáno. „Určitě to bylo derby se vším všudy. Bylo to koukatelné i pro diváky. Jsme rádi, že přišli v tak hojném počtu.“

„Myslím, že jsme využili šance, které jsme měli. Hodně jsme napadali, oni udělali pár chyb a my toho využili.“

Pro Energii bylo derby s Plzní posledním domácím představením v kalendářním roce 2019. Co si do toho nového přeje Vladimír Eminger nejvíce? „Hlavně porazit Spartu v prvním utkání,“ dodává s úsměvem na tváři sedmadvacetiletý bek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz