Energie v krizi. Nemůžeme si to pouštět do hlav, varuje Stříteský

Foto: Jan Bedlík, hokejkv.cz

Černý kůň letošního ročníku zpomaluje. Hokejisty karlovarské Energie zastihla začátkem nového kalendářního roku herní i výsledkový krize. Svěřenci Martina Pešouta čekají na výhru za tři body od 22. prosince, z posledních osmi zápasů navíc šestkrát prohráli. Naposledy loupila v KV Areně Mladá Boleslav, která porazila energetiky 4:2. Další porážce nezabránil ani zadák Matěj Stříteský, jenž po návratu z marodky poprvé naskočil před domácí publikum.

Chance liga na Hokejka TV

Matěji, začátek utkání se nesl na obou stranách v takovém ospalejším tempu, viděl jste to stejně?Myslím si, že do poloviny zápasu, než padla nějaká branka to bylo celkově takové ospalé. Paradoxně jsme před inkasovaným gólem hráli dobře, akorát jsme ho nedali my, ale soupeř nás potrestal. 

Co se stalo v té pasáži, kdy vám soupeř vstřelil dvě branky?
To bych také rád věděl. První byl z protiútoku, co jsem viděl tak to bylo přečíslení, střela, dorážka a gól. U toho druhého se nám vymstila naše ztráta na modré, z čehož to vzniklo. Ráno jsme se na to upozorňovali na poradě, že takový soupeř má nebezpečné protiútoky. Akorát to potvrdili.

Justina Peterse jste prověřil hned pěti střeleckými pokusy. Je to něco, co od vás trenér při návratu vyžadoval?
Nemluvil se mnou nikdo osobně, ale já se tím snažil prezentovat i předtím. Myslím, že každý se to snaží cpát na tu bránu, aby tam padl gól. Musíme tu hru zjednodušit, moc to hrajeme na krásu a přehráváme to, což se nám poté nevyplácí. Co jsem tam měl, tak jsem se snažil narvat na bránu. Tentokrát to nevyšlo. 

V Energii jste na hostování právě z Mladé Boleslavi, je pro vás proto tohle střetnutí určitým způsobem speciálnější?
Už ne, jelikož tam nepůsobím asi druhou, třetí sezonu. Ten kádr se tak moc obměnil. Z kluků, kteří tam dřív se mnou hráli je jich tam tak pět. Není to tedy extra speciální.

Co se teď děje s Karlovými Vary?
Těžko říct. Pár zápasů jsem mohl vidět z tribuny a upřímně to vypadá stejně, jako na tom ledě. Strašně se nadřeme na gól. V Hradci jsme nedali žádný, teď jsme dali dva, když jsme se super vrátili do zápasu, ale vzápětí inkasujeme na 3:2 z naší dokončené přesilovky. V závěru jsme měli šance, ale ty jsme neproměnili. 

Cítíte na sobě nějaký tlak při blížícím se konci základní části?
Já si myslím, že všichni si uvědomují, že základní část se chýlí ke konci a každý zápas může rozhodnout o tom postavení, jestli budeme nahoře, nebo dole. Každý si to nějak uvědomuje, ale nemůžeme si to pouštět do hlav a stresovat se, že teď musíme vyhrát. Jdeme do každého zápasu s čistou hlavou a snažíme se tam odvést to nejlepší, co můžeme.

„Každý si to nějak uvědomuje, ale nemůžeme si to pouštět do hlav a stresovat se, že teď musíme vyhrát.“

Kam zmizelo to kouzlo karlovarských početních výhod? Nastudovali vás soupeři, nebo teď zkrátka nepřeje štěstí?
Jednak si myslím, že nás soupeři trošku přečetli. Nechci to rozebírat. 

Vy osobně jste se vrátil po zranění poprvé na domácí led. Jak jste se na obnovenou premiéru těšil?Těšil jsem se strašně moc, protože mě strašně ubijí koukat se na ten hokej z vrchu a nemoct si jít zahrát. Jenom tam chodíte a trénujete, což mě osobně strašně nebaví.

Zdravotně jste již stoprocentně v pořádku?
Ano, stoprocentně v pořádku.

Navíc tým čeká série venkovních duelů, jak moc těžké bude krizi zlomit?
Teď je každý zápas specifický. V Hradci jsme si řekli, že na ně nějakým způsobem umíme, ale dostali jsme bůra. Teď jedeme do Vítkovic, které vyhrály v Litvínově, navíc hrají o život. Každý zápas je těžký a je jedno, jestli hrajete doma, nebo venku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz