Góly TELH: Úchvatné sklepnutí Hyky, sólo Rohana či stahovačka Hanzla

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

13. ledna 2017, 22:50

Ladislav Vácha

Rozjetá Tipsport extraliga znovu potěšila hokejové fanoušky a nasytila je vydatnou porcí znamenitých branek. Podívejte se na pohotové zakončení šikuly Tomáše Hyky, jenž skóroval ze vzduchu, excelentní sólo Martina Rohana, bravurní průnik Martina Hanzla se vzornou stahovačkou, pumelici autora hattricku Vladimíra Růžičky a smrtící souhru bratrů Zohornových, jíž dotáhl do úspěšného konce mladší Radim.

partneři českého hokeje

Hykova trefa přímo ze vzduchu (TRI – MBL 0:3)

To byl gól par excellence! Mladá Boleslav držela v Třinci dvoubrankový náskok, když ji ve 33. minutě definitivně uklidnil Tomáš Hyka. Radan Lenc přihrál na útočnou modrou čáru Marku Trončinskému, který se vřítil do soupeřova pásma a vysokou nahrávkou nacentroval puk před bránu. Tam si sjel právě obávaný kanonýr Středočechů a skvostnou tečí přímo ze vzduchu nasměroval kotouč mezi Hrubcovy betony. Nádhera!  

Hanzl vystřihl krásný průnik (LIB – LIT 2:1)

Litvínov zamířil ke šlágru kola do Liberce a pod Ještědem začal souboj dvou předešlých mistrů Tipsport extraligy báječně. Zbyněk SKlenička vyhrál souboj u hrazení obranného pásma a posunul puk na Miloslava Hořavu. Levé křídlo Vervy vzápětí narýsovalo špičkový pas do jízdy Martinu Hanzlovi, který naplno ukázal své šikovné ruce. Vybroušenou stahovačkou se zbavil bránícího Tomáše Mojžíše, v tísni poslal kotouč mezi Lašákovými betony a zblízka doklepl hrací předmět do úplně prázdné brány. Nad tím srdce hokejových fajnšmekrů zaplesalo!

Růžička výstavně vymetl růžek (CHM – KOM 6:3)

Vladimír Růžička se stal chomutovským hrdinou, když režíroval výhru Severočechů nad silnou Kometou hattrickem. A nejhezčí byl hned jeho první zásah, jímž otevřel gólový účet zápasu! Jakub Sklenář mu prostrčil po souboji puk do jízdy, sedmadvacetiletý centr nabral velkou rychlost a z okraje levého kruhu vynikající dělovkou zamířil do protější šibenice. Tohle už snad ani nešlo trefit lépe!

R. Zohorna využil bratrův pas (CHM – KOM 6:3)

Já na bráchu, brácha na mě! Piráti sice v úvodu prostřední části utekli do dvoubrankového trháku, ale Brňané po hezké sourozenecké spolupráci bleskově snížili na nejtěsnější rozdíl. Starší Hynek Zohorna měl na zádech přilepeného Tomáše Kudělku, ale i přesto dokázal z kruhu přihrát na osu hřiště svému mladšímu bratru Radimu Zohornovi, jehož svižná rána z mezikuží zaplula přesně pod víko. Pohledná akce!  

Rohan předvedl velkou parádu (SPA – KVA 2:1p)

Sparta držela na svém ledě proti Karlovým Varům vedení 1:0, ale poslední tým tabulky hned na začátku třetí periody vyrovnal. A to po fantastické individuální akci, jež možná bude atakovat čelní příčky v prestižních anketách! Martin Rohan vybojoval puk, z neutrální zóny nasprintoval do útočné třetiny, kde elegantně protancoval mezi přesilou protihráčů, a zblízka povedenou střelou vyzrál i na brankáře Novotného. Sólo jako z učebnice!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz