Gulaš za výbuch na sudího zaplatí 10 tisíc! Co ruský medvěd Zacharčuk?

Foto: HokejkaTV

Plzeňský kapitán Milan Gulaš musí zaplatit desetitisícovou pokutu, kterou mu za jeho emotivní výbuch směrem k rozhodčímu Tomáši Mickovi v pátečním utkání proti Hradci Králové udělil předseda disciplinární komise Tipsport extraligy Viktor Ujčík. Pardubický obr Stepan Zacharčuk za sestřelení kanadského útočníka Litvínova Chrise Langkowa dodatečný trest nedostal.

Zlatá hokejka 2020

Jeden z hlavních rozhodčích zápasu mezi Plzní a Hradcem Králové Tomáš Micka udělil nejproduktivnějšímu hráči soutěže v poslední minutě prodloužení menší trest za sevření puku rukou. S tímto rozhodnutím ale nebyl Milan Gulaš vůbec v názorové shodě. 

Všechno si chtěl s Mickou vyříkat pěkně od plic, následně pak zuřil i na trestné, což vyústilo v desetiminutový osobní trest a tím pádem v Gulašův konec v zápase.

„Hráč po uložení menšího trestu cíleně přijel do blízkosti hlavního rozhodčího, na kterého zcela nepřípustně pokřikoval a ve svém jednání pokračoval i vůči druhému rozhodčímu, který mu důvody vyloučení vysvětloval. Na trestné lavici potom rozlámal údery do tvrzeného skla hůl a rozhodčího slovně napadal i při odchodu do kabin,“ píše v tiskové zprávě o Ujčíkově rozhodnutí Zdeněk Zikmund, mluvčí Českého hokeje.

Gulaš za svůj výbuch dostal pokutu 10 tisíc korun. Ujčík v tomto případě přihlédl i k tomu, že se plzeňský kapitán dopustil stejného přestupku v probíhajícím ročníku už podruhé.

Předseda disciplinární komise dal navíc sudím v jejich rozhodnutí za pravdu. „Nad rámec uvedeného rozhodnutí předseda disciplinární komise ELH uvedl, že hráč skutkovou podstatu přestupku Sevření puku rukou jednoznačně naplnil, neboť ve vlastním obranném pásmu mimo prostor brankoviště přikryl kotouč na ledě rukavicí,“ píše se ve zprávě.

Langkow nedržel hlavu vzhůru

Kromě toho se Ujčík zabýval i zákrokem ruského obránce Stepana Zacharčuka ve službách Pardubic, který ukončil kanadskému útočníkovi Chrisi Langkowovi debut za Vervu prakticky dřív, než začal. 

V utkání od rozhodčích dostal dvě minuty za napadaní. Dalšího trestu už se ale obávat nemusí. 

„Hráč vedl svůj zákrok na protihráče, který byl v přímém držení kotouče, a to nikoli ve vysoké nájezdové rychlosti, neodrazil se před ním a v době střetu držel ruce u těla,“ uvádí se v tiskové zprávě.

„Podle dostupných záběrů nebyl zákrok veden na oblast hlavy či krku, ale na hrudník, přičemž k důsledkům střetu přispěl sám protihráč, který nedržel hlavu vzhůru, aby si udržel přehled o dění na hrací ploše a nebyl si vědom možnosti, že bude napadán. Na čelně vedený atak tak nebyl připraven.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz