Havířov skládá skvělou obranu: udržel Alexe Rašnera!

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Tohle je pro Havířov zásadní zpráva: novou smlouvu s ním totiž podepsal obránce Alex Rašner, který se v uplynulé sezoně blýskl 24 body (3+21) v 39 zápasech.

partneři českého hokeje

Jeho ice time pak sahal k dvaceti minutám. „Loni se mu tady velmi dařilo, měl svoji nejlepší sezonu v mužích," říká na havířovském webu sportovní manažer Pavel Zdráhal.

„Sleduji ho od mládí a myslím si, že má předpoklady na víc, než dosud předváděl. Jeho výkonnost půjde ještě víc nahoru. On to sám určitě cítí, že má na extraligu,“ dodal Zdráhal.

O tom, jak vítaný je Rašnerův návrat, svědčí i slova trenéra Jiřího Režnara: „Alex je pro Havířov nesmírně kvalitní obránce, v minulé sezoně patřil k tomu nejlepšímu. Je jenom na něm, aby se tady ukázal a všimly si ho i extraligové týmy.“

Čtyřiadvacetiletý Rašner byl od mládí obrovským talentem, ještě coby dorostenec hrál za Olomouc. Účastnil se také vrcholných akcí s mládežnickými reprezentacemi včetně MS do 18 i 20 let.

„Sleduji ho od mládí a myslím si, že má předpoklady na víc, než dosud předváděl."

Jenže jeho slibně rozjetou kariéru hodně brzdila zranění. A bohužel na marodce pobyl i nemalou část uplynulého ročníku.

Pokud zůstane zdravý, může být klidně nejlepším zadákem Chance ligy. „Jsem moc rád, že v Havířově přidám další sezonu," uvedl Rašner pro hc-havirov.cz. „Rozhodování pro měl bylo mnohem snazší, protože klub dobře znám. Parta je v Havířově výborná, vždycky se do šatny těším. Snad se sezona odehraje bez nějakých komplikací.“ 

Obrana AZetu po návratu Rašnera vypadá hodně zajímavě. Dalším klíčovým bekem bude Antonín Bořuta, pokračuje i tradiční opora David Chroboček. Další progres pak mohou udělat třeba Tomáš Dajčar s Ludvíkem Rutarem

Aktuální kádr AZ RESIDOMO Havířov

Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.

Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Martin Nepokoj, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševeček.

Útočníci: Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Radek Veselý.

Foto: hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz