Hodonín doplňuje kádr. Na střídavé starty přivádí trio mladíků ze Zlína

Foto: Jiří Zaňát, PSG Berani Zlín

31. prosince 2019, 15:57

Pavel Mandát

Hodonínští Drtiči oznamují příchod hned tří posil do svého kádru. Soupisku Jihomoravanů doplňuje trio talentovaných mladíků ze Zlína. Jedná se o obránce Jáchyma Janoška a útočníky Sebastiana Fajkuse s Matějem Seberou.

partneři českého hokeje

Hodonínu patří v aktuální druholigové tabulce skupiny Východ pátá pozice. Svěřenci trenéra Konečného se však v posledních týdnech potýkali s poměrně značnou marodkou. Mimo hru byl dlouhou dobu kapitán Petr Jurča, problémy zdravotního rázu má taktéž další forvard Jakub Čejka, kromě těchto dvou byli ještě nedávno na marodce Jan Bulín nebo Tomáš Mlynář.

Vedení slováckého klubu se proto už delší dobu snaží svůj kádr rozšířit. Nyní přichází na jih Moravy hned trio mladíků ze Zlína.

Prvním z nich je obránce Jáchym Janošek. Devatenáctiletý junák strávil dosavadní průběh letošního ročníku ve zlínské juniorce, kde si během 26 zápasů připsal 1 gól a 2 asistence. Zkušenosti však již má také z dospělého hokeje. Loni naskočil do dvou střetnutí v dresu prvoligové Poruby (0+1). Jeho hokejový životopis nabízí kromě toho rovněž starty v mládežnických reprezentacích České republiky.

Další posilou Drtičů je útočník Sebastian Fajkus. Také on letos hraje za zlínskou juniorku. Ve 27 zápasech nastřádal 20 kanadských bodů (7+13). Odchovanec hokeje z Baťova města si už vyzkoušel i seniorský hokej. Loni zasáhl do jednoho extraligového střetnutí za Berany. Šest startů pak přidal v prvoligovém Prostějově (1+0) a jednou navlékl dres Dukly Jihlava.

Nejmladším z tria čerstvých hodonínských akvizic je osmnáctiletý forvard Matěj Sebera. Pro něj to bude v Hodoníně úplně první ochutnávka mužského hokeje. Letos sbíral stejně jako jeho předešlí dva kolegové starty coby hráč zlínské juniorky. Odehrál za ni 26 utkání s bilancí 11+12.

Všichni tři hokejisté míří do Hodonína v rámci střídavých startů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz