Hodonín opouští zkušený útočník Finsterle. Kam má namířeno?

Foto: facebook Lukáš Finsterle

31. října 2019, 15:33

Pavel Mandát

Po vzájemné dohodě skončil v Hodoníně ostřílený útočník Lukáš Finsterle. Předsedkyně klubu Jana Gajošová prozrazuje, kam má namířeno. Zároveň hodnotí dosavadní sezonu svého týmu.

Chance liga na Hokejka TV

Hodonínští Drtiči hlásí změny ve svém kádru. V týmu po vzájemné dohodě skončil devětadvacetiletý útočník Lukáš Finsterle. Hokejista, který toho ve svém sportovním životopisu má zapsáno už mnoho, přišel na jih Moravy v průběhu loňské sezony a hned se zařadil mezi lídry týmu.

Finsterle loni si ve 27 zápasech základní části připsal 23 branek a 18 asistencí. Další jeden gól pak přidal ve vyřazovacích bojích. Ty mu ovšem znepříjemnilo zranění, proto odehrál zmíněná utkání play off se sebezapřením.

Letos stihl v oranžovém dresu sehrát devět zápasů (3+3). „S Lukášem jsme se rozešli po vzájemné dohodě," říká pro hokej.cz předsedkyně Drtičů Jana Gajošová. „Vše proběhlo naprosto korektně. Takový už je hokejový život, hráči přicházejí a odcházejí. Chci mu rozhodně poděkovat za služby, které v Hodoníně odvedl, zároveň mu přeji mnoho štěstí do jeho další kariéry.“

Gajošová zároveň prozradila, kam budou směřovat další Finsterleho kroky: „Dnes jsem Lukášovi vyřídila hostování do konce sezony v Novém Jičíně. Měli o něm zájem, tak jsme se domluvili.“ 

„S Lukášem jsme se rozešli naprosto korektně po vzájemné dohodě, takový už je hokejový život."

Sama další posílení Drtičů aktuálně neplánuje. Tým chce podle svých slov stavět zejména na mladých perspektivních hráčích, kterých má Hodonín v kádru dostatek. To je podle ní také ta správná cesta pro celý český hokej.

„Momentálně jsme spokojeni s tím, jak náš tým vypadá. Posílení neřešíme. Chceme dávat prostor mladým hráčům, aby získávali potřebné zkušenosti. Je to samozřejmě také věc financí, nicméně věřím, že toto je ta správná cesta. Chceme českému hokeji pomoct tím, že budeme vychovávat mladé hráče,“ má jasno Gajošová.

Při hodnocení letošní sezony vystupuje opatrně. Uvědomuje si však, že její tým nemá co ztratit. A podle toho k soutěži přistupuje. „Podívejte se, my nemáme co ztratit. Máme mladý tým, letos jsme v podstatě outsideři, souvisí to s tím, jak mladý tým máme. Nedisponujeme tolika zkušenými hráči, abychom se mohli pohybovat na úplném čele tabulky. Našemu týmu chceme dát čas a prostor, aby se mohl rozvíjet. Myslím, že člověk nemůže být nikdy úplně spokojený. Pořád máme na čem pracovat a co zlepšovat. Věřím však, že se nám to bude dařit,“ říká Gajošová.

„Lukáše jsem uvolnila na hostování do konce sezony do Nového Jičína. Měli o něj zájem, takže jsme se domluvili. "

Mladickost svého týmu dokládá zápasem s Moravskými Budějovicemi. „V utkání s Moravskými Budějovicemi jsme vedli 8:2 a v posledních čtyřech minutách jsme dostali čtyři góly. To mi stouply vlasy na hlavě, ale důležité jsou tři body,“ dodává s úsměvem charismatická předsedkyně slováckého celku.

Dodejme, že Nový Jičín získává v případě Lukáše Finsterleho významnou posilu. Jde o ostříleného hokejistu, který působil v extralize, 1. lize či mezinárodní EBEL. Vyzkoušel si také slovenskou extraligu, popřípadě nižší soutěže v Německu.

Foto: Luboš Vácha, shkhodonin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz