Hokejisté UP na prahu nové éry: Jiný název i logo a spolupráce v regionu

Foto: Martin Višňa, upol.cz

S novou identitou vstupují hokejisté Univerzity Palackého do zbrusu nové Univerzitní ligy ledního hokeje. Do bojů o pohár Jana Palacha se namísto původních University Shields Olomouc zapojí HC Univerzita Palackého v Olomouci. Hokejový tým má také nové logo, které odkazuje právě k tamní univerzitě, a podepsal i memorandum o spolupráci s dalšími hokejovými kluby v regionu.

partneři českého hokeje

„Univerzitní liga ledního hokeje je revolucí v rámci univerzitního hokeje u nás v Česku, protože tady nic takového předtím nebylo. Máme za sebou dvě sezony v lize, kde jsme se potkávali také se zahraničními kluby. Načerpali jsme spoustu zkušeností, zároveň jsme se ale s některými věcmi zcela neztotožňovali. Domácí liga je pro nás výzvou. Máme možnost ovlivňovat chod ligy, což je pro nás důležité,“ přiznává předseda olomouckého univerzitního hokejového klubu Dominik Pudelka.

Klub, který se dříve honosil názvem University Shields Olomouc, změnil název na HC Univerzita Palackého v Olomouci. Využívat bude také nové logo, které se hrdě hlásí k nejstarší moravské vysoké škole – Univerzitě Palackého v Olomouci. „K této změně jsme přistoupili, abychom ještě více podtrhli naši spolupráci, které si velice ceníme a moc za ni děkujeme,“ vysvětluje Pudelka.

Nové logo HC Univerzita Palackého v Olomouci

A jak se na vývoj hokejového týmu dívá rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller? „Sleduji výsledky našeho týmu a jsem mile překvapen. Univerzita dává peníze do různých reklam, aby byla trošku vidět, a pak na led vlétne dvacet borců s logem univerzity na drese. Je to úžasná reklama, která je v podstatě zadarmo,“ pochvaluje si.

„Našim hráčům držím palce. Dozvěděl jsem se, že členkou týmu je i kolegyně z teologické fakulty, což mi dělá obrovskou radost. Jsem velice potěšen, že si klub vzali za své studenti všech fakult,“ usmívá se Miller.

Hlavní myšlenku Univerzitní ligy ledního hokeje představil ředitel soutěže Ondřej Šebek. „Naším vzorem jsou americké univerzitní soutěže. Celou ligu budujeme na zelené louce a je před námi ještě kus práce. chceme mít program zápasů slučitelný se studiem. Bavíme se o tom s lidmi ze školního i hokejového prostředí a nyní se nám to konečně podařilo zrealizovat,“ těší zkušeného manažera.

HC Univerzita Palackého v Olomouci naváže užší spolupráci s hokejovými kluby působícími v regionu: HC Olomouc, HC ZUBR Přerov, HK MD Šumperk a SK Prostějov 1913. Se všemi už bylo podepsáno také memorandum o spolupráci, která by měla fungovat nejen na sportovní, ale i marketingové a organizační bázi. „Když se kluci věkem přehoupnou do kategorie dospělých, vzniká jejich obrovská hokejová úmrtnost. Tohle je pro ně ale fantastická příležitost,“ tvrdí sportovní manažer HC Olomouc Josef Podlaha.

Jedna cesta, dva cíle. Univerzitní liga startuje »

„Univerzitní liga může být brána jako jakýsi mezičlánek mezi juniorskou a první či druhou ligou. Nejsme konkurence. Hráči, kteří chtějí po juniorce naskočit do první nebo druhé ligy, mohou působit u nás, vyzkoušet si mužský hokej, pokračovat ve studiu pro budoucí uplatnění, a pak třeba zkusit štěstí ve vyšších soutěžích,“ objasňuje Dominik Pudelka.

Úvodní duel čeká hokejisty HC Univerzita Palackého v Olomouci v pátek 27. září od 20.30 hodin, kdy se představí v OSTRAVAR ARÉNĚ proti BO Ostrava. Premiérové domácí utkání sehraje olomoucký výběr v pondělí 30. září od 17 hodin, kdy se střetnou s UK Hockey Prague. Hrát se bude v Uničově, kde Olomoučtí hrají své domácí zápasy.

Foto: Martin Višňa, upol.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz