Hokejistky přemohly Německo a ve Švédsku končí páté. Výhru trefila Mills

Foto: Martin Mašek

České hokejistky zakončily závěrečný turnaj Euro Hockey Tour ve Švédsku vítězně. V duelu o páté místo si ženský národní tým poradil s německými soupeřkami. Českému výběru stačily k výhře dvě branky.

partneři českého hokeje

Češky v úvodu přežily oslabení, a pak mohly samy udeřit. Po přihrávce Mlýnkové pálila Mills, ale Alblová si s její střelou poradila. Novákův celek se dočkal v závěru úvodní třetiny, kdy Lerchová zpoza branky našla volnou Mlýnkovou, jež propálila německou gólmanku.

Zvýšit náskok českých hokejistek mohla Mills, ale samostatný únik zakončila střelou do tyčky. V polovině utkání ale Němky srovnaly poté, co z mezikruží skórovala Delarbeová. Český tým si mohl vzít vedení zpátky zkraje třetí dvacetiminutovky, jenže pohotovou dorážku Lédlové zneškodnila Alblová.

Češky se dočkaly v čase 49:07, kdy po ráně Seroiszkové Alblová vyrazila puk před sebe a důrazná Mills dotlačila puk za brankovou čáru. Hokejistky české reprezentace tak končí na turnaji ve Švédsku páté. V utkání o třetí místo Rusky porazily Švýcarsko a na celkové prvenství po výhře nad Švédskem dosáhly Finky.

Výsledek třetího utkání českého týmu na turnaji EHT ve Švédsku

NĚMECKO – ČESKO 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Delarbeová (Spielbergerová, Wagnerová) – 19. Mlýnková (Lerchová, Mills), 50. Mills (Seroiszková).
Rozhodčí: Wiklander, Eriksson – Hellström, Hanning (všichni Švédsko).
Vyloučení: 2:4.
Bez využití.
Střely na branku: 18:18 (4:13, 9:2, 5:3)
Diváci: 127.
Německo: Alblová – Gräveová, Rothemundová, Raschkeová, Fiegertová, Sabusová, Gleissnerová, Strobelová, Jobstová – Spielbergerová, Zornová, Wagnerová – Weidenfelderová, Delarbeová, Kameniková – Eisenschmidová, Karpfová, Bartschová – Lanzlová, Haiderová, Amortová. Trenér: Christian Kunast.
Česko: Peslarová – Pejšová, Jůzková, Horálková, Kosinová, Erbenová, Seroiszková, Martinů – Ledlová, Patočková, Křížová – Mlýnková, Hymlarová, Mills – Mašková, Studentová, Radová – Šarnovská, Lerchová, Haasová. Trenér: Petr Novák.

Další výsledky turnaje EHT ve Švédsku

Utkání o 3. místo: Švýcarsko – Rusko 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Finále: Finsko – Švédsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Konečné pořadí turnaje EHT ve Švédsku

1. Finsko
2. Švédsko
3. Rusko
4. Švýcarsko
5. Česko
6. Německo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz