Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Dvaadvacetiletý útočník Aleš Furch poprvé v kariéře opouští Slavii – zamířil za novou výzvou do Ústí nad Labem. Pokud ve Slovanu dostane odpovídající ice time, může zazářit.

Ve Slavii nehrál v průměru ani deset minut za zápas, občas proto vypomáhal i druholigové Kobře. Přesto Furch ve 45 prvoligových utkáních získal solidních patnáct bodů.

Zajímavější je však pohled na jeho statistiky přepočtené na 60 minut. Najednou zjistíme, že Furch patřil k nejefektivnějším útočníkům Slavie. 

Zaprvé. Za hodinu hry v rovnovážném stavu získal 1,75 bodu. V tomto ohledu předčil i zkušené spoluhráče Daniela Vrdlovce, Jiřího Doležala nebo Martina Ondráčka.

Zadruhé. Za 60 minut při hře pět na pět nasázel 1,02 gólu. To je v rámci Pražanů čtvrtý nejlepší výsledek! Furch byl dokonce lepší než objev sezony Filip Kuťák. Furch těžil z mimořádné úspěšnosti střelby, v branku proměnil hned 20 % svých střel.

Podobně efektivní byl už loni, kdy dal za Slavii hned třináct gólů. Je tedy vidět, že si na svůj věk v koncovce počíná mazácky. 

V Ústí nad Labem může svůj potenciál rozvinout. Pokud bude pokračovat ve výkonech z předešlých dvou sezon a udrží produktivitu, s vyšším ice timem může atakovat hranici patnácti branek.

Chtělo by to ovšem častější střelbu: její úspěšnost sice podruhé za sebou dostal nad 20 procent, z dlouhodobého hlediska je ale takhle vysoké číslo raritou. A pochopitelně čím víc střel, tím víc šancí ke skórování.

V mladém týmu Ústí nad Labem by mohl dostat příležitost i na přesilovkách. Následující sezona je tedy ideální příležitostí, aby si Aleš Furch udělal v Chance lize jméno.

Vystřílí Slovanu záchranu?

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV