Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Základní část Esport hokejové liga zná své vítěze, kterými jsou gameři Mladé Boleslavi. V rozhovoru pro hokej.cz se hráči NHL 20 rozpovídali nejen o cestě k jejich úspěchu, ale také o budoucích plánech.

Vyhráli jste základní část. Oslavili jste to nějak? Alespoň doma, do hospody jste jít nemohli. 
Radek (na fotce vlevo): Ne, bohužel ne. Ten den mi nebylo dobře, tak jsme si s Jindrou pogratulovali online, samozřejmě kdyby nebyla tato situace, tak bychom šli na pivko, protože jsme ze stejného města.
Jindřich (na fotce vpravo): Zatím není co slavit, ty nejtěžší zápasy přijdou až teď! Ale dal jsem si jeden Radegast. (směje se) 

Čekali jste na začátku sezony, že se vám bude takhle dařit?
Radek: 
Tak na TOP osmičku jsme si věřili a byla to pro nás povinnost, každopádně kdyby mi někdo řekl, že ovládneme základní část, tak bych tomu asi moc nevěřil. Nyní jsem z toho opravdu šťastný.
Jindřich: Cílem bylo udělat play off. Radek měl velké ambice, já byl trochu víc nohama na zemi, ale po prvních výhrách a trénincích jsem tomu už také začínal věřit. V první místo jsem moc nedoufal, ale povedlo se.

Ani jednou jste neprohráli. Jaké zápasy byly pro vás osobně nejtěžší?
Radek: 
Samozřejmě proti Třinci a Kladnu, protože oba týmy mají kvalitní jedničky i dvojky. Navíc bohužel proti Třinci se zápas nepovedl Jindrovi, takže to bylo o to těžší, ale jsem skutečně rád, že to ve finále skončilo alespoň remízou.
Jindřich: Mně se osobně nepovedl poslední zápas proti Třinci, kdy jsem prohrál 2:8, ale za nejtěžší bych ho nepovažoval. Nejtěžší zápasy pro mě byly ty proti Kladnu a Kometě Brno.

A co duely s Libercem? "Dzouvi" je momentálně nejlepším českým hráčem.
Radek:
Jejich dvojka, "Danny", nehraje špatně, ale je mu pořád šestnáct let a je hodně nervozní, čehož jsem využil ve svůj prospěch.
Jindřich: Na zápas s "Dzouvim" si dobře pamatuji. Celou dobu jsem vedl, nebýt jeho speciálních nacvičených akcí za brankou, tak jsem mohl i vyhrát. S lepším soupeřem jednoduše roste chuť vítězit. 

Čekali jste od některého týmu víc?
Radek: 
Ne, to asi fakt ne, primárně jsem se soustředil sám na sebe.
Jindřich: 
HC VERVA Litvínov. Je to klub, kterému fandím odmala, tak jsem ho chtěl vidět v play off alespoň ve virtuálním světě, když v reálném se mu teď nedaří.

V play off vás čeká Plzeň. Jak moc si věříte? 
Radek:
 Na Plzeň si určitě věříme, i když mají velice kvalitní jedničku “CzechDomina”, ale na druhou stranu “Pikej” je primárně hráčem FIFY, tak by to pro nás mělo být o to jednodušší. Každopádně budeme muset trénovat hru 2 na 2 (herní režim, který se objeví až v play off – pozn. red.), ze které nemám dvakrát velkou radost.
Jindřich: Prozatím se nám proti Plzni dařilo, doufám tedy, že to tak zůstane. Včera už jsme si nastínili tréninkový plán, ale ten prozrazovat nebudeme.

Vy oba jste z Mostu. Jak se stalo, že jste se sešli v Mladé Boleslavi?
Radek: 
Těžko říct, ale jedna slečna z marketingu, která byla na draftu, taky pochází z Mostecka, takže možná vybrala své oblíbence. (směje se) Ale jinak fakt netuším.
Jindřich: Taktéž si myslím, že by vám na to mohla odpovědět spíše ona. 

Trénujete někdy tak, že jdete k sobě domů? Nebo fungujete jen online?
Radek:
Nedostal jsem pozvánku. (směje se) Možná někdy do budoucna.
Jindřich: Aktuálně to není možné kvůli vládním opatřením, předtím jsme to ale neprobírali.

„Už odmala chodím na zápasy, před šesti lety jsem začal i rekreačně hrát. Aktuálně hraji amatérskou ligu."

Jaký je vlastně váš vztah k hokeji?
Radek: 
Sleduji jak Tipsport extraligu, tak i NHL, jinak bych si nikdy nevybudoval takový vztah k hokeji, miluji ho.
Jindřich: Já už odmala chodím na zápasy, před šesti lety jsem začal i rekreačně hrát. Aktuálně hraju amatérskou ligu.

A ke hře NHL 20 jste se dostali jak? Kdy jste si uvědomili, že byste to mohli v této hře někam dotáhnout? 
Radek: Už od šesti jsem hrál s bratránkem hokej na konzoli a potom jsem dostal k Vánocům i PlayStation. Už jako malý kluk jsem všechny v mém okolí drtil v hokeji, ale nikdy jsem nečekal, že tady budu dávat rozhovory o tom, jak ten hokej hraju a že se bude i takhle globálně dařit.
Jindřich: Já jsem hrál NHL už od roku 1997 na počítači, pak jsem na střední přešel na konzoli, kde jsem začal hrát online. Nejdřív jen EASHL mód, kde se hraje jen za jeden post a je to závislé na spolupráci s ostatními spoluhráči. Později jsem si občas ťuknul i 1vs1. Když jsem zjistil, že je tu možnost hrát EHL, tak jsem si řekl, že to zkusím. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Maximální focus ? @bkmladaboleslav @esporthokej #offline #round #of #nhl

Příspěvek sdílený Radek Kumbera (@kumbajs),Bře 9, 2020 v 3:15 PDT

Bylo pro vás překvapení, že jste byli draftováni?
Radek: 
Byl jsem v nervech, když jsem ještě nepřišel na řadu, ale před draftem jsem vyhrál jeden turnaj v NHL, tak jsem se tím uklidňoval. Každopádně, když bylo vyhlášeno mé jméno, tak jsem z toho byl rozklepaný, protože to je pro mě opravdu čest reprezentovat extraligový klub.
Jindřich: Tak určitě. (směje se) V kvalifikaci jsem skončil vysoko, asi jsem měl štěstí. Tak jsem tak trochu doufal, že si mě nějaký klub vybere a nakonec to vlastně dopadlo nejlépe, jak jen mohlo.

Pokud se podíváme do Evropy, sledujete nějak okolní dění? Jsou i v zahraničí soutěže pod záštitou nejvyšších lig?
Radek:
Abych byl upřímný, tak sleduju spíše jednotlivce, a to především Fina "Ekiho", pro mě nejlepšího hráče na světě. Ale slyšel jsem, že nějaký takový projekt byl snad ve Švédsku, ale nechci lhát.
Jindřich: Sledoval jsem hodně kluky z Finska a Švédska, kde se pořádaly turnaje v NHL, které byly sponzorovány a hrálo se o věcné ceny. Ale jestli hrají případně pod nějakým klubem, to nevím. Spíš jsou pod nějakou organizací.

„Mým snem je se hraním živit."

"Eki" je profesionál. Je vaším snem se dostat na takovou úroveň, aby vás hraní živilo?
Radek: 
Je můj se tím živit, nebo alespoň inkasovat z toho nějaké peníze. Je to náročné na psychiku a když si uvědomíte, kolik hodin tomu musíte věnovat, tak bych si rozhodně přál dostat nějakou profesionální smlouvu.
Jindřich: Pro mě už asi jen sen, mně už tento vlak ujel. Ale Radek je mladý a šanci má.

Myslíte si, že koncept Esport hokejové ligy je posun i v evropském měřítku, nebo jsme o parník za ostatními a tohle nám pomáhá se jim přiblížit?
Radek: 
Nemyslím si, že jsme parník za ostatními, myslím, že i čeští hráči (není jich hodně) dokážou potrápit či dokonce porazit nejlepší hráče na světě. Protože od té doby, co přidali server do Německa a mám lepší připojení, tak se mi hodně daří a teď tenhle víkend budu bojovat o to, abych postoupil dál v evropské části MS, ale bude to těžké. Každopádně jsem rád, že s námi klub začal konečně komunikovat, protože to celkem mrzelo, že jsem viděl aktivitu od jiných klubů.
Jindřich: Koncept je to dobrý a chápu, že se jedná o první ročník. Tak věřím, že se podpora od klubů bude zlepšovat. Chápu, že to není jejich hlavní bod zájmu, ale různé kluby se k tomu postavily odlišně. Určitě by se v tom mělo pokračovat, aby se to vyrovnalo FIFě, která je v Česku o něco napřed. 

Jaké máte cíle v Esport hokejové lize? Berete něco jiného než celkovou výhru?
Radek:
Primárně bychom chtěli vyhrát, ale samozřejmě to nebude nic lehkého a může se stát cokoliv. V tu chvíli bych byl asi zklamaný, ale později bych si uvědomil, že jsme udělali vlastně úspěch. Pro nás je povinnost přejít přes první kolo, potom se uvidí.
Jindřich: Vyhrát by bylo super, ale cesta bude trnitá. Hodně napoví, jak dopadne první kolo.

Oba hráči přenáší své zápasy na těchto odkazech: "Jifi23", "Kumbi"

Tabulka základní části

Foto: esporthokej.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV