Hráči pomůžou Kometě finančními ústupky: Jsme jedna velká rodina!

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

25. března 16:15

Adam Bagar

Vedení brněnské Komety se ve středu sešlo s extraligovými hráči, aby s nimi projednalo aktuální těžkou finanční situaci, která postihla všechny kluby. Výsledek? Obě strany táhnou za jeden provaz!

Zlatá hokejka 2020

„Nebude to teď o ničem jiném než o lidskosti, solidaritě, sounáležitosti a najití kompromisu,“ ví brněnský majitel a trenér Libor Zábranský, který v těchto dnech řeší, jak zabezpečit chod klubu za nouzového stavu. Důležité však je, že hráči onu zmíněnou solidaritu vyjádřili.

„Všichni chápeme situaci, která nastala ve světě. S Liborem jsme se dohodli na tom, že uděláme krok zpátky a vrátíme klubu to, jak se o nás za celou dobu staral. Udělali jsme finanční ústupek s tím, že Kometě chceme pomoct," říká na klubovém webu obránce Ondřej Němec.

„Jak klub pomáhal celou dobou nám, tak my mu to teď chceme tímto způsobem vrátit."

„Jak klub pomáhal celou dobou nám, tak my mu to teď chceme tímto způsobem vrátit. Chceme, aby klub pokračoval tak, jak je to tady nastavené. Proto jsme se všichni rozhodli pro tento krok. Přejeme si, aby Kometa i nadále zůstala velkou rodinou," dodává zkušený bek.

„S Liborem jsme si nastavili mechanismus, jak to společně zvládnout. Jsou tam finanční ústupky ze strany hráčů, aby to fungovalo a Kometa přežila bez potíží," líčí kapitán týmu Martin Zaťovič, který cítí povinnost vrátit klubu to, jak se o něj vždy po všech stránkách staral.

„Na čem jsme se vždy s Liborem domluvili a podali si na to ruce, platilo. Teď je na řada na nás, abychom klubu pomohli my jako hráči."

„Na čem jsme se vždy s Liborem domluvili a podali si na to ruce, platilo. Teď je na řada na nás, abychom klubu pomohli my jako hráči. Je důležité jej udržet v chodu, a kdo může, tak prostě musí uhnout ze svých nároků," popisuje své zkušenosti ze čtyřletého působení.

A podobně mluví i další hráči. „Žijeme v době, kdy si musíme všichni pomáhat. Kometa potřebuje pomoct a my jí pomoct chceme. Chceme, aby byla po finanční stránce zajištěná a v pohodě. Když jí to pomůže, budeme všichni rádi," pokyvuje bojovník Michal Gulaši.

„Pojďme všichni porazit tu velkou svini, ať se tady můžeme všichni zase brzo sejít."

„Kometa hráčům v sezoně vždycky pomáhala, teď ji zase pomůžeme my. Musíme v této situaci stát při sobě. Pomáhat si a doufat, že to dobře dopadne," velí útočník Petr Holík, kterého těší, že všichni v klubu táhnou za jeden provaz. „Jsme jedna velká rodina!" zdůrazňuje.

Extraligoví šampióni z let 2017 a 2018 doufají, že se brzy zase všechno vrátí do normálu. „Věřím, že se v září všichni sejdeme a bude to zase šlapat," přeje si Zaťovič. „Pojďme všichni porazit tu velkou svini, ať se tady můžeme všichni zase brzo sejít," zakončuje Němec.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz