Irglovi končí smlouva v Olomouci. Zvažuje překvapivou variantu!

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Devětatřicetiletý útočník Zbyněk Irgl v rozhovoru pro sport.cz potvrdil, že kariéru končit nehodlá. Minimálně ještě jednu sezonu chce odehrát.

partneři českého hokeje

Otázkou ale je, kde to bude.

Ve hře jsou hlavně tyto tři varianty.

Zaprvé. Že zůstane v Olomouci, kde strávil už předešlé tři ročníky. „Olomouc mi nabídku předložila, ale v této chvíli ani nevím, zda je ještě aktuální," říká Irgl pro sport.cz.

Zadruhé. Že se vrátí do Vítkovic. Ostatně v úmyslu to měl už během přestupové uzávěrky, protože chtěl svému mateřskému klubu pomoct v boji o záchranu. Z přesunu ale na poslední chvíli sešlo. Obnoví se Irglovo spojení s Vítkovicemi v další sezoně? „Zajímaly se o mě. Nabídky mi přišly i od klubů z Čech, což mě překvapilo. To jsem nečekal. Stěhovat se tam s rodinou ale nechci," vysvětluje Irgl, proč z extraligy v úvahu připadají v podstatě jen Vítkovice a Olomouc.

Zatřetí. A to je ta překvapivá varianta! „Rád bych to zkusil v EBEL," hlásí Irgl.

Vicemistr světa z roku 2006 prozradil, že už s jedním týmem v kontaktu byl. „V jakém je to stavu teď, abych řekl pravdu, nevím," tvrdí ovšem pro sport.cz. „Čekám, co přijde, co vyjde."

Irgl hrál v zahraničí během let 2007 až 2014. Prošel švýcarským Davosem, ruskou Jaroslavlí, Atlantem Mytišči a běloruským Minskem.

Vydá se teď do další mezinárodní soutěže, ve které hrají kluby z Rakouska, Maďarska, Itálie, ale také české Znojmo a od další sezony možná i Bratislava Capitals?

„Končit ještě nehodlám. Takže EBEL, Olomouc nebo Vítkovice," shrnul Irgl v rozhovoru pro sport.cz. „Fyzicky se pořád cítím výborně a zápřah zvládám, ale nějak to už směřuji k tomu, že by příští sezona mohla být mojí poslední. Rád bych se na ni proto co nejlépe připravil, ať odejdu na úrovni."

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz