Jánošík dal první gól za Plzeň holení: To je jedno, hlavně že jsem pomohl k výhře

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Tato výměna byla hodně diskutovaná. Michal Moravčík z Plzně do Litvínova, opačným směrem Adam Jánošík. Řízný bek se na rozdíl od svého protějšku v novém působišti už prosadil. Ve svém šestém utkání v plzeňském dresu vstřelil vítězný gól západočeského derby, které modrobílí ovládli 3:1.

partneři českého hokeje

Na obránce velmi netradiční gól. „Guli (Milan Gulaš, pozn. red.) táhl puk po mantinelu, chtěl jsem mu udělat prostor, posunul mi puk, já ho poslal na modrou čáru a šel jsem před branku. Nějak mě to trefilo do holeně a padlo to tam,“ usmívá se Jánošík.

Ze vstřelené branky má samozřejmě velkou radost, i když nijak krásná nebyla: „Každého gólu je třeba si vážit a nezáleží, jestli padne takhle nebo je krásný. Vždy to pomůže sebevědomí, navíc když vyhrajeme. Prostě super!“ raduje se.

Indiáni za sebou mají nelehké období, před reprezentační přestávkou totiž prohráli hned třikrát v řadě. „Nebylo jednoduché se oklepat. Ale dobře jsme potrénovali a za vítězstvím jsme si šli od první minuty.“

Právě úvod se Plzni vydařil skvěle, v 10. minutě vedla už 2:0. „Jen škoda, že jsme nedokázali využít šance ve druhé části na třetí gól,“ myslí si slovenský bek. „Karlovy Vary poté zápas zdramatizovaly. Frodl nás podržel, někdy jsme měli i štěstí, ale to k tomu patří a vyhrát jsme si zasloužili.“

Škodovka se díky vítězství posunula zpět na druhou příčku tabulky před Spartu. Situaci ovšem Jánošík ani další plzeňští hráči příliš nemonitorují a snaží se vyhrát bez rozdílu každý zápas:

„Ani nevím, jak přesně vypadá tabulka. Poslední část sezóny je však strašně důležitá. My máme nahráno, takže si můžeme dovolit nevyhrát každý zápas a přesto půjdeme do play off. Každým utkáním se už ale na vyřazovací boje připravujeme,“ dodává sedmadvacetiletý hokejista na závěr.

Sestřih utkání Plzeň – K. Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz