Je jasno: Anděl končí v Jihlavě, podepsal v extralize

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Dvaadvacetiletý útočník Lukáš Anděl po šesti sezonách opouští mateřskou Jihlavu. Jako novou posilu ho dnes představily Pardubice.

partneři českého hokeje

„Lukáše jsme si vytipovali díky našemu scoutingu. Na svůj mladý věk měl velice vydařené a produktivní dvě sezony v první lize," říká na pardubických stránkách člen představenstva Dušan Salfický.

„Jako mladík se neztratil ani v extraligové sezoně, kdy dal šest gólů. Lukáš je typ hráče, který může svým stylem hry oživit naši ofenzívu. Domluvili jsme se na jednoleté smlouvě s možností prodloužení na více let,“ dodal Salfický.

Anděl v uplynulém ročníku Chance ligy naskočil do 56 utkání, v nichž získal 32 bodů (13+19). „Pardubice? Je to velká výzva, moc se těším," hlásí v rozhovoru pro hcdynamo.cz. „Extraligu už jsem si zkusil a vím, jaká je, takže se těším o to víc. Doufám, že týmu dám co nejvíce z toho, co umím, a bude se nám dařit.“

Poslední sezona byla z Andělovy strany trochu rozpačitá, předtím ale ukázal ohromný potenciál. V prvoligovém ročníku 2018/2019 se blýskl hned 53 body a patřil mezi deset nejproduktivnějších hráčů soutěže.

Loni v létě se dokonce zúčastnil jako jediný zástupce Chance ligy kempu národního týmu.

Ač je mu teprve dvaadvacet, mezi muži má za sebou už šest sezon. Anděl má navíc bohaté zkušenosti z mládežnických reprezentací: získal stříbro na Hlinkově memoriálu a zahrál si i na mistrovství světa do 18 let.

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas.

Obránci: Daniel Blažej, Martin Bučko, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Jan Oliva, Stepan Zacharčuk, Jan Zdráhal.

Útočníci: Lukáš Anděl, Matěj Blümel, Valentin Claireaux, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Matej Paulovič, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Vladimír Svačina, Radoslav Tybor, Michal Vondrka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz