Jízda Tygrů? Kouzlo jednoduchosti, říká Krenželok. Zaťovič chce zpátky na vlnu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

29. listopadu 2019, 9:50

Vladimír Vykoukal

To byla bitva! Bílí Tygři předvedli proti brněnské Kometě velmi slušný výkon podpořený skvělým Dominikem Hrachovinou, o těsný náskok se však museli strachovat do posledních vteřin. Devátou výhru v řadě jim nakonec šťastným gólem zařídil Jaroslav Vlach.

partneři českého hokeje

Už úvod utkání napověděl, že k vidění bude tuhá bitva. Oba týmy si vytvářely šance, o něco aktivnější ale byla Kometa. První gól však paradoxně vstřelili Tygři, když se tečí Lencovy střely prosadil Tomáš Filippi. Brnu se ale ještě do konce třetiny díky přesilovkové trefě Martina Zaťoviče podařilo vyrovnat. „Náš herní projev v první třetině byl velice slušný, měli jsme tam nějaké šance, vyrovnané skóre bylo po prvních dvaceti minutách zasloužené,” hodnotil úvodní část hry brněnský trenér Kamil Pokorný.

Liberečtí dostali v úvodu prostřední třetiny k dispozici dvě přesilovky. Tu první sice nevyužili, tu druhou už ale ano! Tomáš Filippi našel křižnou přihrávkou Libora Hudáčka, jenž střelou z první nedal Karlu Vejmelkovi šanci. „Byla to taková improvizace. Zrovna tam nikdo nebyl, takže jsem mu to přihrál a on naštěstí dal gól,” popisoval gólovou situaci Filippi.

Vstřelená branka Severočechy nabudila a rázem byli na ledě více vidět. Vytvořili si několik slibných příležitostí, třetí branku se jim ale vstřelit nedařilo. „Od druhé třetiny jsme ten zápas měli pod kontrolou. Hráli jsme hodně u nich, jenže jsme se strašně málo tlačili do střel a netlačili jsme se před bránu, takže jsme neměli moc šancí,” věděl Lukáš Krenželok.

Domácí musely neproměněné šance hodně mrzet, protože Brněnští ještě v druhé třetině dokázali vyrovnat. A znovu se o to postaral Martin Zaťovič, který si tak připsal svůj patnáctý gól v letošním ročníku. „Je to teprve půlka sezóny. Zdraví mi zatím naštěstí drží, dělám, co můžu. Patnáct gólů je super, jenže nesbíráme body, které jsou samozřejmě důležitější. “ S takovou střeleckou formou by mohla přijít pozvánka do reprezentace, co by na ni ostřílený útočník říkal? „Uvidíme, pozvánku bych neodmítl, kdyby přišla. Je to otevřené.”

I v třetí třetině měli navrch Tygři, k třetímu gólu ale přišli trochu jako slepý k houslím. Tomáš Hanousek poslal z pravé strany puk na branku, kde byl Jaroslav Vlach, od jehož brusle se puk odrazil za bezmocného Vejmelku. „Sjížděl jsem si na druhou tyčku, myslel jsem si, že mi to Tomáš dá na hokejku, nakonec mi to ale dal na nohu. Naštěstí se to ale odrazilo správným směrem, já už jsem to nemohl moc ovlivnit,” smál se střelec rozhodující branky. Situace se ještě musela zkoumat u videa, rozhodčí ale rychle řekli, že se o kopnutí nejednalo. „Byl jsem zrovna na ledě, byl to jasný gól. On to nekopnul, prostě se  od něj odrazilo,” uznal Martin Zaťovič.

Tygři si tak připsali už devátou výhru v řadě. Co za skvělou formou stojí? „Hodně jsme zjednodušili naši hru oproti začátku, dřív jsme dostávali příliš mnoho gólů. Teď se snažíme hru zrychlit a příliš nezdržovat. Kouzlo je teď v jednoduchosti a v tom, že nehrajeme příliš často v našem pásmu. Aktuálně šlape celý tým,” těší Lukáše Krenželoka. „K něčemu byla dobrá i ta předchozí šňůra proher. Ztratili jsme nějaké body, ale alespoň jsme si řekli, co je špatně. Důležité je, že každý se chce zlepšovat. Je radost tady hrát,” uzavírá zkušený útočník.

To Kometa se takovou formou nemůže chlubit, po sérii šesti porážek se ale začíná zvedat. „Děláme všechno, abychom se vrátili na vítěznou vlnu. Každý musí vědět, co má dělat. Máme fáze zápasu, v kterých hrajeme výborně na všech pozicích, jenže pak tam z toho někdo vypadne a je průšvih. Musíme vymazat ty výpadky a ono to půjde,” doufá Martin Zaťovič.

Kometa se o to může pokusit už v neděli, kdy hostí Kladno. Tygři si po třech zápasech v šesti dnech dopřejí zasloužený odpočinek, další utkání totiž hrají až příští pátek proti Třinci. Připíší si v repríze finále desátou výhru v řadě?

Sestřih utkání Liberec – Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz