Jurčík o nové smlouvě stále jedná. Jak teď vypadá kádr Litvínova?

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Jméno útočníka Ondřeje Jurčíka na litvínovské soupisce stále chybí. Už brzy by na ni ale mohlo přibýt: Jurčík totiž s Vervou trénuje a mezitím jedná o nové smlouvě.

partneři českého hokeje

Osmadvacetiletý útočník je s Litvínovem neodmyslitelně spjatý, nikde jinde ani v extralize nepůsobil. Celkem má v nejvyšší soutěži 412 startů – nikdy to nebyl vyloženě produktivní útočník, trenéři oceňovali především jeho poctivý přístup a bojovnost. Ostatně má parádní fyzické parametry, váží přes metrák.

V uplynulém ročníku, kdy se Litvínov zachránil až v posledním kole, nastoupil do 42 utkání (3+4). Čtyřikrát také pomohl prvoligovým Litoměřicím.

Jeho individuálně nejvydařenější sezonou zůstává ta loňská, kdy pomohl Litvínovu sedmi góly.

Na severu Čech se po neúspěšných sezonách mění hodně věcí. Přišel trenér Vladimír Országh, klub po sportovní stránce nově řídí Pavel Hynek. Z hráčů skončili třeba brankář Jaroslav Janus nebo kapitán Michal Trávníček.

Jurčík by ale zůstat měl. „Aktuálně se připravuje s A-týmem a probíhají jednání o smlouvě," informuje Verva.

Do Litvínova by navíc měly dorazit ještě další posily. „Nějaké příchody bychom ještě určitě měli očekávat. Velké změny už nebudou, ale určitě ještě nějaké doplnění očekáváme," uvedl Országh na klubovém webu.

„Velké změny už nebudou, ale určitě ještě nějaké doplnění očekáváme."

„Je tu zdravá konkurence. Dali jsme šanci hráčům, kteří byli loni v Chance lize a zapojili jsme i čtyři juniory. Minimálně tři týdny bychom si chtěli všechny udržet. Mělo by se trénovat na skupiny, každého hráče chceme vidět a všem chceme dát šanci," hlásí Országh. 

Aktuální kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři: Denis Godla, David Honzík, Šimon Zajíček.

Obránci: Uvis Janis Balinskis, Jakub Březák, Lukáš Doudera, Jiří Háva, Patrick Kudla, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Štich.

Útočníci: František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek, Josef Jícha, Daniel Jouza, Martin Látal, František Lukeš, Samson Mahbod, Jakub Petružálek, Tomáš Pospíšil, Přemysl Svoboda, Lukáš Válek, Patrik Zdráhal, Pawel Zygmunt.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz