Kádr Sokolova opouští trio hráčů. Míří do Prostějova, Ústí a Mostu

V prvoligovém Sokolově hlásí další změny, kádr Baníku opouštějí brankář Radek Haas s útočníky Pavlem Kuběnou a Lubomírem Kovaříkem. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

Devatenáctiletý Radek Haas se loučí po šesti odchytaných duelech. „Mladá Boleslav se dohodla na možnosti jeho vytížení v Prostějově, čemuž jsme vyhověli. Je to mladý a perspektivní gólman, který potřebuje ve svém věku vytížení,“ líčí sportovní manažer a trenér Karel Mlejnek.

Kádr opouští také jednatřicetiletý Pavel Kuběna, který bude hostovat v druholigovém Mostě s možností střídavých startů zpátky do Baníku. Za ten nastupuje už sedmou sezonu. V té aktuální však na loňských 48 bodů nenavázal, ve 41 utkáních zapsal jen tři góly a čtyři asistence.

Dres mění také Lubomír Kovařík, jenž byl uvolněn do Ústí nad Labem. Šestadvacetiletý útočník přišel na západ Čech před sezonou 2018/19. K postupu pomohl 49 body, ale o patro výš, stejně jako Kuběna, se už tolik neprosazoval. Ve 35 zápasech nasbíral osm bodů při bilanci 4+4.

„Oběma hráčům opravdu hluboce za celý klub děkuji za odvedenou práci a za obrovský podíl na historickém postupu. V letošní sezoně jsme však od obou čekali vyšší výkonnost. Nakonec jsme se rozhodli pro jejich uvolnění, když se tato možnost naskytla,“ vysvětluje Mlejnek.

Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:
Jan Bednář, David Fečo, Jakub Kašpar, Matyáš Pitoňák, Jaroslav Pavelka.

Obránci:
Patrik Kadeřávek, Patrik Michálek, Petr Přindiš, Adam Rulík, Ondřej Šafář, Jan Tomeček, Petr Vodička, Tomáš Pařízek, Michal Houdek.

Útočníci:
Jan Bečvář, Vít Jiskra, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, Pavel Kuběna, Jaromír Kverka, Martin Osmík, Tomáš Rohan, Josef Stříbrný, Marek Švec, Tomáš Vracovský, Jakub Vrána, Matěj Zadražil, Jiří Černoch, Otakar Šik, Tomáš Urban, Matouš Hrubec, Vladislav Houška.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz