Kde bude pokračovat Kotala? Havířov vymění za extraligu

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Útočník Jakub Kotala prožil v dresu AZetu další fantastický ročník: s 48 body za 21 branek a 27 nahrávek byl nejproduktivnějším hráčem Havířova a znovu přepsal své osobní rekordy. Otázkou tedy bylo, zda mladý útočník zůstane na východě republiky i příští rok. Jak zní odpověď?

partneři českého hokeje

Kotala od nové sezony opět zkusí štěstí v extralize. Pro hokej.cz to potvrdil sám hráč, který však nové působiště odmítl specifikovat.

Není se čemu divit, rodák z Havířova za sebou má opravdu excelentní rok. V týmu byste marně hledali důležitější osobnost, Kotala měl na Havířov nesmírný vliv a svými výkony dokázal rozhodovat zápasy. Jen si vzpomeňme na pětibodové představení proti Litoměřicím z konce minulého roku…

Velkého kamaráda českého snajpra Davida Pastrňáka tak čeká další kariérní posun. V extralize zatím naskočil osmnáctkrát, s bilancí jednoho vstřeleného gólu a jedné asistence. Od příští sezony ho čeká nová etapa v nejvyšší soutěži. Kde by to mohlo být?

V Olomouci. Právě v dresu Mory se mezi extraligovými mantinely objevil naposledy. Loni si za Hanáky střihl jedno utkání, před třemi lety jich zvládl hned čtrnáct. Kohoutům by se posila do útoku hodila, od postupu v roce 2014 totiž patří k nejméně produktivním týmům soutěže.

V Mladé Boleslavi. I tato varianta by dávala smysl. Kotala mladoboleslavské prostředí velmi dobře zná, v juniorském věku za Bruslaře několik let nastupoval. Ve středočeském městě si kromě toho vůbec poprvé vyzkoušel extraligu. Vrátí se do zelenobílého?

Někde jinde. Kotala ale samozřejmě může podepsat s někým jiným. Z regionálního hlediska se nabízí Vítkovice nebo Třinec, pravděpodobnější ale zůstávají první dvě možnosti.

Třiadvacetiletý forvard je havířovským odchovancem, až před sezonou 2013/14 odešel do Mladé Boleslavi hrát juniorskou nejvyšší soutěž. Po třech neúplných letech ve městě proslulém tamní automobilkou se vrátil zpátky domů, kde odehrál kompletní sezonu v první lize.

Od té doby nastupoval zejména za AZet, pouze na pár zápasů si odskočil do zmiňované Olomouce. V dresu Havířova vyrostl v klíčovou oporu: za mužstvo odehrál 242 utkání, vstřelil 55 gólů a přidal 75 asistencí. Naváže na skvělý rok i v extralize?

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz