Kladenský kádr se plní: z hostování se k Rytířům vrací trojice útočníků

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Prvoligové Kladno oznámilo podpisy smluv hned se třemi mladými forvardy: na soupisku přibyli Šimon Jelínek (na fotce), Ondřej Bláha a Matyáš Filip.

partneři českého hokeje

Všichni tři si loni nevybojovali místo v základní sestavě Rytířů, a další zkušenosti proto sbírali o patro níž v Chance lize. 

Nejvíc se dařilo Matyáši Filipovi, který byl dokonce nejproduktivnějším juniorem uplynulé prvoligové sezony. V Ústí nad Labem zaujal 27 body (12+15) v 52 zápasech. 

V anketě sportovních manažerů o nejlepším juniorovi skončil s Ivanem Lytvynovem na dělené druhé pozici, víc hlasů dostal jen litoměřický Vojtěch Střondala.

V sezoně 2018/2019 byl nejlepším mládežníkem Chance ligy vyhlášen Šimon Jelínek. Mezi juniory věkově spadal i letos, jenže na parádní postupový ročník nenavázal.

Sezonu rozdělil mezi extraligové Rytíře (7 utkání, 1+0), partnerské Ústí nad Labem (24 duelů, 3+4), Slavii (6 startů, 1+0) a kladenskou juniorku (17 zápasů, 7+6). Aby toho nebylo málo, objevil se i v přípravě reprezentační dvacítky.

Rytíři nyní doufají, že dá Jelínek na rozpačitý ročník zapomenout a opět se zařadí k týmovým tahounům. Na postupu Kladna do extraligy měl nemalý podíl. 

Devatenáctiletý Ondřej Bláha zatím na výraznější příležitost v kladenském áčku čeká. V uplynulé sezoně naskočil do čtyř extraligových utkání, jinak pravidelně nastupoval za Ústí nad Labem (50 utkání, 6+6).

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha.

Foto: rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz