Kladno opět bez bodu: Nesmíme se podělat. Věřím, že se udržíme, tvrdí Vampola

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Blíž a blíž jsou hokejisté Kladna pekelné metě, které se chce vyhnout každý extraligový klub. Po porážce na ledě Vítkovic dělí Rytíře od posledního – sestupového – místa tabulky už jen šest bodů. Kladenský tým se navíc brodí bahnem, prohrál už šestý zápas v řadě a na ostravském ledě nedal ani gól. „Ale věřím, že síla v týmu je. Společně s fanoušky to zvládneme,“ tvrdí zkušený útočník Petr Vampola.

partneři českého hokeje

Než domácí Rastislav Dej v polovině utkání otevřel skóre, byli jste aktivnější. Vnímáte úvodní gól jako zlom zápasu?
Než jsme dostali ten gól, byli jsme lepší. Je škoda, že jsme nedali nějaký gól, zápas by byl jiný. Domácí nám z jedné šance ujeli, dali na 1:0, a pak jsme byli samozřejmě trochu pod tlakem. Šli jsme do toho, ale gólman Vítkovic chytal výborně. Zavřel to a nám se ho nepovedlo překonat.

A co přečíslení tři na jednoho v závěru druhé třetiny, které jste neproměnili?
To jsou přesně ty situace, o kterých mluvím. Než jsme dostali gól, měli jsme více ze hry. Měli jsme šance i nenápadné akce, které mohly skončit gólem. Vítkovický gólman ale chytal výborně. Možná rozhodlo i tohle. Kdybychom srovnali na 1:1, zápas by byl otevřený. Bohužel jsme tentokrát gól nedali a prohráli jsme.

Bylo náročné připravit se na nečitelné Vítkovice? Přece jen v poslední době výrazně obměnily kádr...
Nevím, jak ostatní kluci, ale já jdu do každého zápasu na sto deset procent, protože je před námi posledních osm, devět kol a je jedno, kdo proti nám stojí. Pořád to máme ve svých rukách. Pořád máme náskok a musíme bojovat. Nechat tam srdíčko, pak se nám to může vrátit. 

Kde jste ztratili svou pohodu? Už za sebou táhnete šňůru šesti porážek...
Nevím. Nechci mluvit za ostatní, ale na kluky, kteří třeba toho nemají moc odehráno nebo hrají první sezonu v extralize, to je tlak. Možná to mají trochu v hlavách a nejsou takoví, jací by měli být. Teď je dobré, že je reprezentační přestávka. Myslím, že nám hodně pomůže. Odpočineme si, pořádně potrénujeme, a pak přijdou zlomové zápasy, které musíme zvládnout. Věřím, že síla tady je a zvládneme to.

Stále máte náskok, ale tenčí se. Poslední Pardubice nyní vyhrály v Hradci Králové. Závěr základní části asi bude psychicky dost náročný, že?
Ale je to pořád jen hokej. Myslím si, že všichni ho hrajeme celý život a z tohohle se nemůžeme… (zamyslí se) Nevím, jak to říct slušně… No prostě pos..t. Hráči, kteří mají zkušenosti, musí tým strhnout a ostatní se musí přidat. Osobně tomu věřím a chci Kladnu maximálně pomoct. Věřím, že se na konec sezony dobře připravíme, společně s fanoušky to zvládneme a udržíme extraligu. 

Sestřih utkání Vítkovice – Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz