Klobouček! Mazanec mohl být za trotla, ale zmrazil i své spoluhráče

Foto: youtube.com/championshockeyleague

Marek Mazanec proti Djurgaardenu ukázal, že teď chytá v obrovské pohodě. Hradecké oslavy postupu do finále Ligy mistrů ozdobil nejen vychytanou nulou, ale i skvěle chyceným trestným střílením.

Nový fanshop

Běžela 53. minuta, když hosté měli po faulu Adama Kubíka ideální šanci smazat nulu na svém střeleckém kontě. K nájezdu se postavil Jacob Josefson, ale domácí brankářská jednička jeho plány stopla, blýskla se dravým skokem a kotouč mu sebevědomě vypíchla!

„Měl jsem hned jasno, co udělám, protože mně nájezdy moc nejdou."

„Měl jsem hned jasno, co udělám, protože mně nájezdy moc nejdou. Říkal jsem si, že buď se nechám vykoupat, nebo mu skočím pod nohy. Taky jsem tam mohl být za úplného trotla, kdyby mě objel, nebo to dal pode mnou. Naštěstí to vyšlo," směje se Marek Mazanec.

Spoluhráči byli jeho kouskem unesení. „Přiznám, že jsem byl úplně zmrazený. Koukal jsem na to znova a říkal si: klobouk dolů,“ hlásí bek Richard Nedomlel. „Chytá výborně. Myslím si, že je klíčovou postavou týmu. To jemu můžeme děkovat za postup do finále,“ dodává.

Mazanec za celé play off dostal jen tři góly a blýskl se třemi nulami, v součtu s extraligou jich má na kontě už dokonce osm. V semifinálové odvetě chytil všech 24 střel soupeře a přispěl k jasné výhře 3:0, teď už se může těšit na domácí finálovou bitvu s Frölundou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz