Konec spolupráce, Chujac opouští Šumperk. Proč?

Foto: Petr Widenka, hcslezan.cz

6. listopadu 2019, 10:21

Michal Hladký

Jednadvacetiletý David Chujac vloni přestoupil z druholigové Opavy k prostějovským Jestřábům. Za ně odehrál jedno utkání, načež si sbalil věci a odcestoval do nedalekého Šumperka. Jenže ani u Draků dlouho nevydržel.

partneři českého hokeje

Prostějovský odchovanec disponuje zajímavým hokejovým životopisem, a to přesto, že sotva nedávno vykročil z juniorského hokeje mezi muže. Ještě jako náctiletý odešel do Havířova, odkud si ho po roce v sezóně 2016-17 vytáhla mladoboleslavská juniorka. Bruslařům sloužil dvě sezony, načež se vrátil na východ republiky, přesněji do Opavy. 

David Chujac za ni odehrál jednadvacet zápasů, ve kterých jako obránce nasbíral šestnáct kanadských bodů (10+6). V téže sezoně si jednadvacetiletý bek zkusil zahrát i první ligu, když nastoupil za Jestřáby, kam na konci ročníku přestoupil.

„Davidovi moc děkujeme za výpomoc a přejeme mu hodně štěstí v novém angažmá.”

Dres Prostějova v letošním ročníku Chance ligy neoblékl, okamžitě putoval na střídavé starty do Šumperka. Jenomže v rozjetém týmu Draků pro něj nebylo místo, ve čtrnácti zápasech nastoupil pouze sedmkrát, a ani v jednom duelu nebodoval.

Jak uvedl trenér šumperského celku Martin Janeček, právě tenhle fakt se nezamlouval Prostějovu, jenž si přál větší vytíženost svého svěřence, a tak spolupráce končí. „Davidovi moc děkujeme za výpomoc a přejeme mu hodně štěstí v novém angažmá,” dodává šumperský kouč. 

To, zda zůstane David Chujac v Prostějově, nebo opět zamíří rozehrát se formou střídavých startů, zatím není jasné. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz